Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Beyazlamış Saçlara Patates Kabuğu Mucizesi

07.09.2021
4.092
Beyazlamış Saçlara Patates Kabuğu Mucizesi

Şimdi Size Vereceğimiz ve Yalnızca Patates Kullanarak Yapacağınız Ev Yapımı Tarif Sayesinde Beyaz Saçlardan Kurtulmak Mümkün! Nasıl Mı? İşte Detaylar
Beyaz saçlar yaşlandığımız hissi vermiş olduğu için kurtulmak için pek çok yol deneriz. Ama beyaz saçın çoğunlukla yaş ile alakası da olmayabilir.

 

Bu basit ama çok etkili kür ile saç boyalarına para harcamaktan kurtulacaksınız.
Genetik ve çevresel etkenlerden dolayı saçlarımız çok genç yaşlarda da beyazlayabilir. Eğer siz de saçlarınız da beyaz olmasın isteyenlerdenseniz, muhtemelen saç boyası kullanıp beyazlarınızı kapatıyorsunuz.

Saçlarınızı kimyasal maddeler ile kapatmak yerine, size doğal bir yöntem önereceğiz. Patates kabuğu kürü. Saçma mı? Kesinlikle hayır. Patates kabukları çok eski zamanlardan beri kumaş ve hatta saç boyaları içerisinde kullanılıyor. Bu kür modası geçmiş gibi dursa da, kesinlikle doğal ve güvenlidir.

Saç İçin Patates Kürü
* 5-6 tane patatesin kabuğunu soyun. Bu kabukları çok büyük bir tencereye koyun. İki litrede su ekleyin tencereye. Kabukları 20-30 dakika kaynamaya bırakın.

 

* Bu işlemden sonra kabukları süzgeçle yardımı ile süzün. Kabukları çöpe atabilirsiniz. Bize burda suyu lazım olacak. Bu suyun bütünüyle soğumasını bekledikten sonra eski bir şampuan şişesine doldurabilirsiniz. Artık kürümüz hazır.

Uygulama
* Saçınızı şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Çünkü beyaz saçlar daima daha kuru ve kırılgan olurlar. Nemlendirmeniz gerekir. Saç kremi ile yıkarken, saç kremini 2-3 dakika saçınızdan beklettikten sonra durulayın.

* Saçınızı saç kremi ile yıkadıktan sonra hazırladığımız kürden dökün saçınıza. Ama durulamayın. Havluyla saçınızı kurulayın ve arzu ettiğiniz gibi şekillendirin.

* Haftada 2-3 kere uygulamayı yapmanız yeterli olacaktır. Bir süre sonra artık beyazlarınızın daha az farkedilir olduğunu göreceksiniz. Sabırlı olun, bu süre zaman gerektirebilir.

Beyazlamış Saçlara Patates Kabuğu Mucizesi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.