Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

10 Yaş Genç Gösteren Gençlik İksiri

10 Yaş Genç Gösteren Gençlik İksiri

42 yaşındayım ama 24 görünüyorum! Çünkü uyumadan önce yüzüme bunu sürüyorum… Genç Görünmenin Yolları (10 Yaş Genç Gösteren Yöntem)
Nasıl daha genç görürüm diye düşünüyorsanız bu haber size gelsin. Hangimiz birkaç yaş daha genç ve taze görünmeyi istemeyiz ki? İsteriz elbette! İşte, tam 10 yaş genç görünmek için yöntemler…

 

Genç görünmenin sırları var mı? Peki genç görünme yolları neler? Hangi yolla 10 yaş daha genç görünürüm diye düşünüyorsanız sizler için bu haberi derledik. Herkes genç görünmek ister, hele bir de 10 yaş daha genç görünme hayalinin bile yüzünüze getirdiği o tebessümü görür gibiyiz. Peki ama neler yapmalıyız, zor mudur genç görünmek, neye dikkat etmeliyiz.

İşte size olduğunuzdan da 10 yaş genç göstermenin sırları…Yaş ilerledikçe cildin de doğal ışıltısını kaybetmeye başladığı, fakat doğru zamanda, doğru müdahalelerle uzun bir müddet genç kalmanın mümkün olduğu bildirildi. Dr. Can Mustafa Eren, genç bir görünüme sahip olmanın vücudun da sağlıklı olduğu manasına geldiğini söyledi.

Dr. Mustafa Can Eren, yaşlanma hızının herkezin yaş alma hızı, genetiği, seçimleri, kötü veya iyi beslenip beslenmediği, sigara içip içmediği, korunmasız olarak güneşe maruz kalıp kalmadığı ve hava kirliliği gibi çevresel faktörlere göre farklılık gösterdiğini dile getirerek, genç bir cilde sahip olmanın tüyolarını verdi.

İnce çizgi ve kırışıklıkların botoks ile yok edilmesini öneren Dr. Eren, “Çizgi ve kırışıklık görünümünü hafifletmek için en etkili olan seçenek nörotoksinlerdir. Bu işlemde kaslar daha az kasıldığından çizgi ve kırışıklıklar daha yumuşak bir görünüme kavuşuyor” dedi.

Çökük şakaklara dolgu

Dr. Eren, şakak bölgesinde yaşanan çökmenin çoğunlukla fark edilmediğini söyleyerek, “Şakak bölgesi en çok gözden kaçan bölge ve çoğu insan şakak bölgesinde yaşanan çökmenin farkında bile değil. Yağ kaybına bağlı şekilde yaşanan çukurlaşmaları düzeltmenin en kolay yolu dolgu maddeleridir” ifadelerini kullandı.

Eren, gözaltı çukurlarının kişiyi olduğundan daha yaşlı, gözleri ise sönük gösterdiğine dikkat çekerek, “Gözaltı çukurları yağ kaybından dolayı oluşur. Yağ kaybı ise genelde yağların zaman içerisinde dağılarak aşağılara doğru yayılması sebebiyle ortaya çıkar. Gözaltlarındaki gözyaşı yolu denilen bölgede oluşan çukurları ortadan kaldırmanın en kısa yolu yağ ve dolgu maddeleridir” diye konuştu.

Gözleri canlandırın

Üst göz kapaklarındaki fazla derinin yorgun bir görünüme neden olabileceğine işaret eden Dr. Mustafa Can Eren şunları dile getirdi: “Gerginlik veren kremler işe yarayabilir fakat gevşek deri görünümünü düzeltmede göz kapağı ameliyatı kadar etkili olmaz. Üst göz kapağı operasyon ilerında yağ ve deri dikkatli bir şekilde kesilerek alınır. Göz kapakları daha genç bir görünüm verecek şekilde biçimlendirilir. Ayrıca, gözkapağı çizgisiyle kapak arasına dolgu maddesi ya da yağ enjekte edilerek de çukurlardan kurtulmak mümkün.”

Kaşları şekillendirin

Dr. Eren, kaşlardaki yaşlanmanın deri altında başlayan bir müddetç olduğuna vurgu yaparak, “Kaşlar zamanla incelir, beyazlar ve kavisli görünümünü kaybeder. Düşük kaş, yaşlanan yüzün en belirgin işaretlerinden birisidir. Kaslar zayıflamaya ve cilt sıkılığını kaybetmeye başladığından kaşlarda düşük bir görünüm ortaya çıkar. Kaslar bir operasyon ile kaldırıldığında, kaşlar da yepyeni bir görünüme kavuşur. Doğru bölgelere enjekte edilecek nörotoksinler ise geçici de olsa bir kaldırma etkisi oluşturur” ifadelerini kullandı.

Alın çizgilerini yumuşatın

Dr. Eren, alın boyunca uzanan çizgilerin kabus olabileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

 

“Gerçekten de kötü bir görünüm oluştururlar. Fakat kas sınırlayıcı botoks ile bu çizgileri düzeltmek oldukça kolay. Yatay çizgilerin oluşmasına sebep olan kasların hareketlerini sınırlayarak çizgi ve kırışıklıklara yumuşak bir görünüm verilebilir ve daha az belirgin olurlar.”

Ağız çevresindeki derinin de hassas olduğunu ve çabuk yıprandığını dile getiren Dr. Mustafa Can Eren, “Cilt yüzeyinin dokusuna ilişkin her çeşit sorunda en etkili çözüm mikro dermabrazyon (deri düzeltme) ile lazerdir. Bu işlemler hasar görmüş cilt yüzeyini yenileyerek daha canlı ve dinç bir görünüm verir. Sonrasında ya da tek başına yapılacak dolgu enjeksiyonu ile çökük görünümden kurtulabilirsiniz” dedi.

Retinoid içeren ürünler kullanın

Dr. Eren, cilt ne kadar sağlıklı ise çizgi ve kırışıklıkların da o kadar hafif durduğunu dile getirerek, “Reçeteli retinoidler çoğu doktora göre olmazsa olmaz ürünlerden çünkü cildi formunda tutmaya yardım ediyor. Retonoidler cildi gerginleştirmeye ve kolajen üretimini canlandırmaya yarıyor. Ve tabi kolajen ne kadar fazla ise kırışıklık ve çizgiler o kadar az oluyor” biçiminde konuştu.

Gevşek deriyi sıkılaştırın

Gevşek derinin sıklaştırılması için ultherapy etkisini öneren Dr. Eren, “Bu yüz ve boyun sıkılaştırıcı yöntemde, gevşek deriyi kaldırıp sıkılaştırmak için ultrasonun gücünden faydalanılır. Bu yöntem ile sıkı bir görünüm sağlayacak kolajeni üretmek için cildin alt tabakalarına enerji gönderilir. Sonuçları hemen ortaya çıkmaz. Etkisi, cilt kasılmaya başladıkça ve zaman içerisinde görülür” diye konuştu.

İnce dudakları doldurun

Eren, üst dudağın zamanla düzleşerek, uzamaya başladığını belirterek, “Üst dudaktaki kalp biçimi kaybolur. Ağız-burun bölgesinin merkezindeki kısımda, yani burnun sonu ile üst dudaklar arasındaki kısımda da kayıp yaşanılabilir. Dolgu maddeleriyle dudaklar bir kez daha şekillendirilirken gerekli olduğu takdirde hacimde eklenebilir” ifadelerini kullandı.

Sarkık yanakları kaldırın

Yanaklarla beraber yüzün diğer kısımlarının da düşmeye başladığını kaydeden Dr. Eren, “Yanakları az miktarda doldurmak bölgede bir düzleşme sağlayarak doğal bir görünüm oluşturabilir. Kaybolan dolgunluk geri kazandırılabilir. Örümcek ağı tekniğiyle de sarkan yanaklar ve gıdı yukarı doğru toparlanır” dedi.

Gıdıdan kurtulun

Dr. Eren, zamanla yüzdeki kaslar, dokular ve bağ dokuların zayıflamaya başladığını ve eski konumlarında kalamadıklarını söyleyerek, şunları kaydetti: “Bu durumun görüldüğü bölgelerden birisi de alt çene kemiğidir. Gıdı oluşumunu önlemenin en etkili yolu al yanak dokusunu kaldırmak, bu işlem çene kemiğinin altına sarkan dokunun kaldırılmasını sağlar. Kalan dokular da kesilerek alınır.”

Cildinizi tazeleyin

Fraksiyonel lazer uygulamasının, donuk, yaşlı cildi eski haline getirmenin etkili bir yolu olduğunu belirten Dr. Eren, “Cilt kendi doğal ışıltısını kaybetmeye başladığında ve yılların izleri daha belirgin hale geldiğinde yüz daha yaşlı ve çökmüş görünebilir. Fraksiyonel lazerle kontrollü bir hasar meydana getirilerek, cilt sağlıklı kolajen üretmeye zorlanır. Bunun sayesinde daha problemsiz, daha eşit bir cilt yüzeyi meydana getirilir” dedi.

Gençleşmek isteyenlere büyüme faktörlü cilt bakım ürünlerini de kullanmalarını öneren Dr. Eren, büyüme faktörlerinin vücudun doğal kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini arttırarak yüze daha kalkık bir görünüm verdiğini sözlerine ekledi.

10 Yaş Genç Gösteren Gençlik İksiri 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.