Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Şampuanınıza 3 Yemek Kaşığı Tuz Dökün – Saçınızın Görünümüne Hayran Kalacaksınız

04.09.2021
1.710
Şampuanınıza 3 Yemek Kaşığı Tuz Dökün – Saçınızın Görünümüne Hayran Kalacaksınız

Hepimiz tuzun mutfağımızın en önemli maddelerinden biri olduğunun farkındayız.

Fakat, tuzun, saçınızı ve cildinizi korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olan gizli ve kuvvetli güzellik özelliklerine sahip bir hazine olduğunu biliyor muydunuz?

1. Saçın Hızlı Uzamasını Sağlar
Deniz tuzu, saç büyümesini desteklemek için inanılmaz derecede faydalıdır. Saç dökülmesinden muzdarip insanlara doğal olarak saç büyümesini teşvik ettiği için deniz tuzu tedavisini denemesi önerilir. Fakat, saç büyümesini teşvik etmek için tuzun kullanımı için daha basit bir yol var.

Saçlarınızı normalde yaptığınız gibi yıkayın ve sonra bir tutam deniz tuzu alın ve saçlı derinize 10 dakika boyunca masaj yapın. Saçınızı tekrar yıkayın. Bu prosedürü haftada iki kez tekrarlayın; bir ay içerisinde sonuç göreceksiniz.

 

 

2. Kepek Sorununun Tedavisine Yardımcı Olur
Kepek, kafa derisi üstünde oluşan ve genelde kan dolaşımı eksikliğinden kaynaklanan ölü cilt hücrelerinin küçük pullarından diğer bir şey değildir. Deniz tuzu, sağlıklı bir kafa derisini muhafaza etmek ve kepeği gidermek için gerekli dolaşımı uyarabilme özelliğine sahiptir.

Saçınızı birkaç bölüme ayırın ve sonra saç derinize biraz tuz serpin. Kafa derinizi ıslak parmaklarla 10-15 dakika boyunca masaj yapmaya başlayın ve ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Bunu yapmak, kafa derinizi korur ve mantar büyümesini önler.

 

3. Yağlı Saçlar ve Yağlı Saç Derisini Kurtarır
Yağlı kafa derisi ve saç yağ bezlerinin aşırı salgılanmasının bir sonucudur. Bu sorunu tuz kullanarak çözebilirsiniz. Tek yapmanız gerekli olan şampuana 3 yemek kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın.

Bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. İlk kullanımdan hemen sonra saçınızda gözle görülür bir değişiklik görürsünüz. Saçlarınız daha sağlıklı ve daha az yağlı olacaktır..

Şampuanınıza 3 Yemek Kaşığı Tuz Dökün – Saçınızın Görünümüne Hayran Kalacaksınız 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.