Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Haşlanmış Limon Nasıl Yapılır?

04.09.2021
2.694
Haşlanmış Limon Nasıl Yapılır?

Limon, C vitamini, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir içermekle kalmıyor, hemde hem antioksidan etkisi mevcut hem de lif kaynağı bir besindir.

Aç karnına haşlanmış limon içilirse, kahve ya da soda gibi mideye dokunmaz, aksine vücutta detox etkisi yaratarak bağırsaklarınızdaki parazitler yok eder, vücudu besler ve ihtiyaç duyduğunuz tüm enerjiyi karşılar.

Eğer sabah uyandığınızda güne limonlu su içerek başlarsanız, her şeyden önce güne kendinize taze ve ferah hissederek başlayacaksınız. Vücudunuzu kötü toksinlerden bakterilerden arıtacak ve sindirim sistemine yardım edecek.

Haşlanmış Limon Zayıflatıyor
Haşlanmış limon ayrıca vücuttaki yağ yakımını hızlandırarak zayıflamayı destekler. Vücudu zararlı toksinlerden arındırır, bakterilerden temizler…

Haşlanmış Limon Nasıl Hazırlanır?
Haşlanmış Limon Tarifi için kullanabileceğiniz malzemeler; 4-5 adet limon, 5 diş sarımsak, küçük bir parça zencefil ve 2 litre su.

Limonların kabukları soyularak suyu sıkma işlemi gerçekleşir. Limonun posası ile kabuklarını bir kenarda bekletilir çünkü karışımın içerisine ekleyeceğiz. Daha sonra blender yardımı ile sarımsakları ve zencefili güzel bir şekilde parçalıyoruz. Sıktığımız limon suyuyla blendırdan geçirilen malzemeler bir tencerede karıştırılır.

Başka bir tencere içinde 2 litrelik suyumuzu içine ayırmış olduğumuz limon kabukları ve posasını da ekleyerek kaynatıyoruz. Su kaynamaya başlayınca diğer tenceredeki karışımı da ekleyip kaynatmaya devam etmekteyiz. Ortalama 10 dakika kadar bu biçimde kaynadıktan sonra ocağı kapatıp karışımı soğumaya bırakılır. Ilık ya da soğuk bir kıvama geldiğinde haşlanmış limon kürünüz hazır demektir.

Bu karışımı her sabah aç karnına 1 çay bardağı içebilirsiniz. Haşlanmış limon kürü içerek 20 kilogram kadar zayıflayan okurlarımız mevcut.

Siz de muhakkak deneyin. Ayrıca mide ve sindirim sistemi sağlığı için de çok yararlı olacaktır. Özel bir hastalığı olanların doktor gözetiminde kullanması önerilir. Sağlıcakla kalınız..

Haşlanmış Limon Tarifini Mutlaka sevdiklerimizle paylaşalım, herkes faydalansın.Haşlanmış Limon Nasıl Yapılır? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.