Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Günde 2 Kere İçin Öksürüğünüz Varsa Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin

04.09.2021
3.896
Günde 2 Kere İçin Öksürüğünüz Varsa Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin

İncirin sağlığa mucizevi yararları bulunur. Peki, kuru inciri sütün içinde bekletip içtiğinizde, yararlarının iki katına çıktığını biliyor muydunuz? İnciri sütün içinde bekletip içtiğinizde sağlığınız açısından mucizevi etkiler sağlıyor.

İşte incirli sütün inanılmaz yararları…
Kaynayan sütün içine 3 ya da 4 tane incir atın. Daha sonra incirlerle birlikte 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynama işlemi bittikten sonra incirli süt karışımını robottan geçirin.

İncirler sütün içinde püre haline geldiğinde karışımı içebilirsiniz. En az yarım saatin sonunda kabızlık sorununa veda edeceksiniz.

Öksürük için incirli süt nasıl yapılır?
İncir, göğsü yumuşattığı için bronşit ve öksürük gibi sağlık problemlerinde balgam söktürerek rahatlatır. Öksürük İçin: İki su bardağı çiğ sütün içerisine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 defa bu sütten sıcak olarak için.

 

Boğaz ağrısı için incirli süt nasıl yapılır?
1-2 adet kurutuşmuş inciri 2 çay kaşığı balla beraber sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz ağrınız ilaçsız bir biçimde iyileşecektir.

Ayrıca, herhangi bir sebepten süt tüketemiyorsanız bu durumu dert etmenize gerek yok. Kuru incir meyvesi de sütün yerine geçiyor. İncirin içinde yer alan kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin oluşumu ile sağlıklarını garantiler.

Bu sebeple süt içmeyen kişilere günde 3 adet kuru incir yemeleri tavsiye edilir.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Günde 2 Kere İçin Öksürüğünüz Varsa Anında Kesilsin, Bronşit Yok Olsun Gitsin 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.