Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Gül Suyunun Cilde Olan Mucizevi Faydası

04.09.2021
1.512
Gül Suyunun Cilde Olan Mucizevi Faydası

Güzellik & Bakım
Gül Suyunun Cilde Olan Mucizevi Faydası
Yazar:
Bitkilerle Yaşam
Yayın Tarihi:
Mar 16, 2017

Gül suyu cilt için muhteşem bir doğal kaynaktır. Cilt lekeriniz mi var çözüm gül suyu, cildinizde kırışıklar oluşmaya başladı üzülüyor musunuz çözüm gül suyu, Göz altlarınızda torbalanmalar, morluklar mı var, çok yoruldunuz şişliklermi oluştu çözüm gül suyu diyebiliriz. Cildinizi derinlemesine temizlemek ve rahatlatmak için gül suyu en doğal toniktir.

Cilt Lekeleri İçin Gül Suyunun Yararları ve Kullanımı:
Gül suyu cilt lekeleri için çok yararlı doğal bir kaynaktır diyebiliriz. Her gün yüzünüzü gül suyuyla temizlerseniz, cildinizdeki lekelerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp, cildinize kullanmış olduğunuz zaman, cildiniz gün boyu zararlı etkilerden de korunmuş olacaktır.

Cilt Kırışıklıkları İçin Gül Suyunun Yararları ve Kullanımı:
Gül suyu cilt kırışıkları için bulunmaz bir nimettir esasında. Gül suyu yüzünüzdeki kırışıkları siler ve yeni kırışıkların oluşmasını engeller. Kırışıklar için gül suyuyla yüzünüzü silebileceğiniz gibi “kırışık giderici gül suyu maskesi” başlıklı yazımızda vermiş olduğumuz maskeyi uygulayabilirsiniz.

 

Gül Suyunun Sivilcelere Yararları ve Kullanımı:
Gül suyu güzelliğiniz bozan sivilceler için çok yararlıdır. Sivilceleri yok etmek için doğal çözüm olan gül suyu, kısa bir süre içinde sivilcelerini yok eder. Gül suyuyla düzenli ilaçlanma yüzünüzü silmek yeterli olacaktır. Gül suyu cildinizi derinlemesine temizleyeceğinden sivilceleri kökten yok edecektir.

Göz Altı Morlukları İçin Gül Suyunun Yararları ve Kullanımı:
Göz altlarını gül suyuyla temizlemek, göz altında meydana gelmiş yağ bezelerine, yorgunluktan oluşan göz altı tornalarına ve göz altı morluklarına iyi gelir. Göz altı problemlerinin giderilmesinde gül suyu muhteşem bir çözüm yoludur.

Gülsuyuyla göz altı morluklarının görünümünü azaltın
Gül suyu gözler için yatıştırıcı olduğu gibi göz altlarındaki morlukları da yatıştırıcı özelliğiyle önemli bir doğal ilaçtır.

Gül suyunu göz altı morlukları için nasıl kullanacaksınız?

Gül suyunu bir kaseye boşaltın. Pamuk toplarını gül suyuna bandırın. Uzanın ve gözlerinizin üstüne bunları koyun. Isınana kadar bekletin. 10-15 dakika süren bir kür uygulayın.
Gül suyunun içerisine bir miktar soğuk süt koyun. Karışımın içerisine daldırdığınız pamukları gözlerinizin üzerinde 15-20 dakika bekletin.Gül Suyunun Cilde Olan Mucizevi Faydası 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.