Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti

01.09.2021
1.624
Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti

Düzenli kullanıldığında 1 Ayda genişlemiş gözenekleri düzeltiyor…

Genişlemiş gözenekleri pek çok insan bunları kapatmaya çalışmak için makyaj yapıyor ve makyaj gözeneklerin büyümesine neden oluyor. Kapatmak çözüm değil! Çözüme odaklanarak gözeneklerin genişlemesine neden olan faktörleri ve neler yapabileceğimizi öğrenelim.

Gözeneklerin genişlemesine ne sebebiyet verir?
Genişlemiş gözenekler gerçekten çok rahatsızlık verici olduğu olabilirler. Bir hastalıktan kaynaklanmadığını ve esasında hiçbir zararlı etkisi olmadığını bilmenize rağmen onlardan yine de hoşlanmazsınız. Pekçok kadın makyajla gözenekleri kapatmaya çalışır, ama bu yöntem bazı zamanlarda durumu daha kötü hale getirebilir.

Gözenekleri makyajla ya da diğer başka yollarla kapatmaya çalışmak esasında daha kötü görünmelerine neden olabilir. Aşağıda sayacağımız faktörler haricinde gözeneklerin genişlemesinin arkasında yatan en önemli faktör sahip olduğunuz cilt tipidir.

 

Cildinizde sürekli sebum üreten salgı bezleri olduğunu unutmamalısınız. Cildiniz bu maddeyi salgıladığı zaman gözeneklerin büyüdüğünü fark edersiniz. Gözenekler genetik yapınızdan, aşırı yağlanmadan, terlemeden veya yetersiz cilt bakımından kaynaklı olarak daha küçük ya da büyük görünebilir.

 

Limon Suyu
Limon suyunun özelliği sıkılaştırma özelliğidir. Cilde uygulandığında gözenekleri sıkılaştırıcı etki gösterir. Ayrıca siyah noktaları ve tıkalı gözenekleri de yok etmek için en etkili maddelerin başında gelir. İçinde bulunan sitrik asit sayesinde bağların arasından cilde nüfus ederek içindekileri temizleme kabiliyetine sahiptir. Bal ise yüksek miktarda potasyum içeren ve bakteri öldüren bir besindir.

Öte yandan cildi sıkılaştırır ve tıkalı gözenekleri açar besler.

Hazırlanışı Ve Kullanılışı
1 yemek kaşığı limon suyuyla 1 kaşık balı karıştırın. Aşağıdan yukarıya doğru gözeneklerin üzerine sürüp kurumasını bekleyin. 10 dakika sonra soğuk suyla durulayın.

 

Karbonat
Karbonat iltihap önleyici ve anti-bakteriyel özellikleri ile sivilce ve kabarcıkların oluşmasını önler. Yoğurt laktik asit içerdiğinden cildi geniş gözeneklere sahip olan kişilerin, cildi pul pul dökülen kişilerin ve gözenekleri derinlemesine temizlemek isteyen kişilerin vazgeçilmez yardımcısıdır. Cildinizin pH dengesini düzenler, asit dengesini ayarlar ve ölü hücreleri atarak cildinizin sıkılaşmasını sağlar.

Hazırlanışı ve Kullanılışı
1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırın. Bu karışımı gözeneklerin üzerine sürüp 1 dakika boyunca dairesel bir biçimde masaj yapın. 3-4 dakika bekleyip soğuk suyla durulayın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin yararlanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Sadece Karışımdan Sürdü, Görenler Estetik Yaptırdığını Zannetti 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.