Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dondurulmuş Domates – Buzlukta Domates Saklama

01.09.2021
2.003
Dondurulmuş Domates – Buzlukta Domates Saklama

Organik Günler – Kış aylarında lezzetli doğal ve organik domates hatta domates bulmak bir hayli zordur diyebiliriz. Eğer kış mevsiminde sizde lezzetli domatesleri sofralarınızda istiyorsanız özellikle domatesin bol olduğu Ağustos sonu Eylül ayı başlarında kışlık domates hazırlığı yapabilirsiniz.

 

BUZLUKTA KIŞLIK DOMATES SAKLAMA
Yaz aylarının lezzetli domateslerine kışın ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla ulaşmak istiyorsanız sizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Dondurulup buzlukta sakladığınız domatesleri kış aylarında ihtiyacınız kadar alıp kullanabilirsiniz.

Bu yöntem domatesin tadında hiç bir bozulma olmaması nedeniyle tercih edilen bir yoldur. Üstelik konserve hazırlamaktan çok daha kolay ve hesaplı bir yoldur.

Domatesleri kaynatmaya ihtiyaç yoktur. Ayrıca buz kalıplarında dondurduğunuz için kullanımı da çok basit olacaktır. Zücaciyeden ekonomik fiyata çeşitli desenlerde buz kalıpları alabilirsiniz. Dilerseniz de evde ki buz kalıplarınızı kullanabilirsiniz.

 

DONDURULMUŞ DOMATES HAZIRLAMA
* İlk olarak domatesleri güzel bir şekilde yıkayın. Dilerseniz domatesleri soyarak isterseniz de soymadan rondodan geçirin. Kabuklarını kolay soymak için domatesleri soymadan önce sıcak suyun içerisine atın ve bir süre bekletin böylece soymak daha kolay olacaktır.

* Püre haline gelmiş domatesleri buz kalıplarınıza doldurun ve dondurucuya atın. Domatesler iyice donduktan sonra buz kaplarından çıkarın ve buzdolabı poşetlerine koyarak buzlukta muhafaza edin.

* Bu yöntem ile domateslerin tadında bir değişme olmamaktadır. Yazın taze taze aldığınız lezzetli domatesleri kış aylarındada aynı lezzette yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Afiyet olsun..

Dondurulmuş Domates – Buzlukta Domates Saklama 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.