Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Damarları Yeniden Doğmuş Gibi Yapacak

01.09.2021
1.984
Damarları Yeniden Doğmuş Gibi Yapacak

Damar sertliği oldukça ciddi bir sorundur. Atardamarlar iç duvarlarında yağ birikimi ile engellendiğinde görülür. Netice olarak, vücudun kan akışı etkilenir.
Muhtemelen, sorun bir damar tıkanması, beyin kanaması ya da hatta ölümle sonuçlabilir. Ayrıca bazı kötü alışkanlıklar durumu kötüleştirebilir.

Bunlardan bazıları şunlardır: Sigara, çok fazla yağ tüketimi, az fiziksel aktivite, kilogram fazlalığı, diyabet 1 ya da 2, yüksek tansiyon ya da kolestrol.

Dahil edebileceğimiz diğer şeyler, artrit, lupus ya da enfeksiyonlar tarafından tetiklenen iltihaplardır.

Bu sorunun tedavisinde bizlere olumlu sonuçlar verebilecek çok sayıda ilaç ve ameliyat var, ama yan etkileri var.

Bu yazıda size, damarlarınızın temizlemenize yardım edecek doğal bir tarifi sunacağız. Bu, şaşırtıcı sonuçlar sunan eski bir çare. Atardamarlarımızı temizler, bağışıklığımızı arttırır, lipidleri düzenler ve enfeksiyonlarla savaşır. Aynı zamanda, bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve karaciğeri hızla temizler.

 

 

MALZEMELER

Bir fincan kuru üzüm

Iki çorba kaşığı rendelenmiş zencefil

Iki çorba kaşığı bal

4 çorba kaşığı yeşil çay

Bir litre su

Tarifi:
Suyu kaynatın. Su kaynadıktan sonra ısıyı düşürüp yeşil çayı, zencefili ve bal eklemeliyiz. Herşeyi içerisine koyup iyice karıştırın. Ocaktan hemen alın.

Sonra, tencereyi bir bezle sararak örtünüz. 8 saat boyunca böyle tutuyoruz. Bu süreden doğal ilacımız hazır.

Kullanım

Çareyi, günde iki kez almalıyız (yemeklerden önce). Önerilen miktar 150 ml ile 200 ml arasında değişir.(bir su bardağından biraz az).

Yararları

Antioksidanlar ve potasyum bakımından zengindirler ve kalp sağlığı bakımından büyük fayda sağlamaktadırlar. Üzüm içerisindeki lifler hemde safradan zehirlerin organizmadan atılmasına yardım edebilir ve kolestrol seviyemizi düzenler.

Bu yararlı bilgileri damar hastalarına şifa olması için herkesle paylaşın. Özellikle sosyal ağlarda.

Sağlıcakla kalın.

Damarları Yeniden Doğmuş Gibi Yapacak 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.