Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bilmediğiniz Bu Temizlik Yöntemleri ile Ev Temizliğini Şipşak Yapacaksınız…

31.08.2021
3.512
Bilmediğiniz Bu Temizlik Yöntemleri ile Ev Temizliğini Şipşak Yapacaksınız…

Temizliği daha eğlenceli hale getiremiyoruz. Fakat çok daha kolay hale getirebiliriz! Bu yüzden temizliği sizin için çok daha kolay ve daha hızlı hale getirecek birkaç kullanışlı temizlik hilelerini derledik.
İşte kullanışlı temizliğin 7 püf noktası.
1. Parmak İzi Lekesine Bir damla zeytinyağı

 

Paslanmaz çelik imali malzemelerinde yer eden yağlı parmak izleri sizi çıldırtıyor mu? Bu durumda zeytinyağı sizin için kusursuz bir çözüm sunar. Bir kağıt havluya birkaç damla zeytinyağı (eğer zeytinyağı yoksa; bebek yağı da işe yarae) uygulayın ve paslanmaz çeliği ovalayın. Parmak izleri bütünüyle kaybolur.

2. Beyaz tebeşirle Yağ Lekesi

Beyaz tebeşir parçalarını daima çamaşır deterjanınıza yakın tutun. Giysilerinizde yağ ya da yağ lekeleri var ise, tebeşir yağ lekelerini çıkarmanıza yardımcı olur. Lekelere biraz tebeşir sürtün, tebeşir tüm yağları emecektir. Giysilerinizi normalde yaptığınız gibi yıkayın. Leke üzerine biraz mısır nişastası serpmek aynı etkiyi sağlar.
3. Pencere Camlarına Mısır nişastası

Mısır nişastası, pencereleri temizlemek için de muhteşem bir ürün. 240 mililitre su, 240 mililitre beyaz sirke karışımı yapın ve bir çay kaşığı mısır nişastası ekleyin. Çözülmesine izin verin ve pencerelerinizi temizlemek için kendinize kusursuz bir temizlik malzemesi hazırlayın.
4. Su Lekelerinin Düşmanı Beyaz sirke

 

Banyonuzdaki ya da mutfağınızdaki minerallerin neden olduğu su lekeleri gerçekten rahatsızlık verici olduğu olabilir. Neyse ki, bu lekeleri bir miktar beyaz sirke ile kolayca çıkarabilirsiniz. Mikrofiber bir beze çok miktarda sirke dökün ve lekeli yüzeyleri temizlemek için kullanın. Sirkeyi yaklaşık 15 dakika bekletin ve sonra tekrar temiz bir bezle silin. Sirkede bulunan asit lekelerin kaybolmasına neden olur.
5. Dondurucu Mucizesi
Çamaşır makinesine giremeyen, bisiklet kaskı gibi kokan spor kıyafetleriniz var mı? Sızdırmaz, çok büyük bir torbaya alın ve dondurucuya koyun. Dondurucunun soğuğu sebebiyle, koku kasktan kaybolur. Pantolonunuzda sakız mı var? Dondurucuya koyun! Sakız donduğunda, kolayca çıkarabilirsiniz.

7. Tuvaletlerdeki Koyu Renkli Halkalar

 

Pekçok insan ölü deri hücrelerini derilerinden temizlemek için bir ponza taşı kullanır. Ama bu taşı tuvaleti temizlemek için de kullanabilirsiniz! Islak bir ponza taşıyla kireç kalıntısı ve koyu halkaları çıkarmak çok zor değildir. Ponza taşının bütünüyle ıslak olduğundan emin olun, eğer değil ise, klozeti çizebilirsiniz. Klozetin gerçekten temizlenmesini istiyorsanız, önce kaseye 150 gram kabartma tozu koyabilir ve birkaç dakika bekletip bırakabilirsiniz. Ardından kabı, ponza taşıyla temizleyin.

Bilmediğiniz Bu Temizlik Yöntemleri ile Ev Temizliğini Şipşak Yapacaksınız… 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.