Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Beyaz saçları kimyasal kullanmadan kapatmanın en doğal yolu

30.08.2021
3.174
Beyaz saçları kimyasal kullanmadan kapatmanın en doğal yolu

Genellikle belli bir yaştan sonra beyaz saç, bayanlar için psikolojik çöküntülere bile neden olabilir. Bu sebeple bayanların çoğu “beyaz saçlardan nasıl kurtulurum” diye düşünür. Yaşlanma belirtisi olarak görüldüğü için çoğu kişi tarafından pek sevilmeyen ve özgüven eksikliğine sebep olan beyaz saçları kapatabilmeniz için kolay ve etkili çözüm yollarıyla geldik.

 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI YÖNTEMİ

Henüz beyaz saçınız çıkmadıysa önleyici olarak hindistancevizi yağı ile maske yapabilirsiniz. Düzenli olarak maske yaptığınızda, saçlarınız hem kaybettiği nemi geri kazanacaktır hem de beyazların çıkması gecikecektir. Bu maske için saçlarınıza dipten uca hindistancevizi yağı uygulayın. Bir gece beklettikten sonra ertesi sabah yıkayın. Beyazların azaldığını göreceksiniz.

SAÇ BEYAZLAMASININ ÖNÜNE GEÇMENİN DİĞER YOLLARI

Saçı erken beyazlamaya başlayanlar A,E,C vitaminlerini tüketmeli, ekşi besinler yemelidir.

Yine bitkisel bir çözüm olarak yeşil kabak önerilmektedir. Kabak dilimlenerek kurutulmalı ve aynı bektaşi üzümünde olduğu gibi hindistan cevizi yağı ile kavrulmalıdır.

Kavrulan kabaklar yağ ile beraber püre yapılarak saça masaj uygulanır.

 

Eğer bulunabiliyorsa tesbih ağacı yağının üzerine uygulamak etkiyi arttırmaktadır. Sabah kahvaltılarında düzenli ilaçlanma yoğurt ve bal yemek, kabak çekirdeği yemek saçların koyu çıkmasını sağlamaktadır.

3
Bir diğer yöntem defne yaprağı kullanmaktır. Bir miktar defne yaprağı, süt kreması ile hamur yapılarak saça uygulanır. 15-20 dakika saçta bekletildikten sonra yıkanır ve ılık suyla durulanır.

5
Yine bektaşi üzümü ile yapılan bir başka tarif şöyledir: Taze bektaşi üzümü suyu sıkma işlemi gerçekleşir 1 yemek kaşığı üzüm suyu, 1 çay kaşığı badem yağı ve birkaç damla limon suyuyla karıştırılarak saçlara düzenli ilaçlanma masaj yapılır.

Beyaz saçları kimyasal kullanmadan kapatmanın en doğal yolu 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.