Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Zerdeçallı Doğal Antibiyotik Mucizesi

28.08.2021
1.554
Zerdeçallı Doğal Antibiyotik Mucizesi

En çok araştırılan bitkilerden olan zerdeçal ve bal karışımı doğanın sunmuş olduğu mucize bir antibiyotiktir. Doktorların bile açıklayamayacağı yararlı özelliklerinde olan zerdeçal-bal karışımı sindirim sistemini hızlandırır, kötü bakterileri ve virüsleri yok eder.
Son senelerde bütün dünyada en bilinen baharatlardan biri haline gelen zerdeçal, kendisine has kokusu, lezzeti ve rengiyle olağanüstü mutfak ve tıbbi özelliklerindetir.

 

Ayurvedik, Hint ve Çin tıbbında uzun bir müddet kullanılmış olan zerdeçaldan, solunum problemleri, karaciğer hastalıkları, cilt sorunları, kas burkulmaları, kesikler, yaralar ve mide problemleri gibi çeşitli sağlık problemleri için kuvvetli bir doğal ilaç olarak yararlanılmıştır.

Zerdeçalın ayrıca, Alzheimer, sindirim, çeşitli enfeksiyon tipleri, iltihaplar ve kötü huylu tümörler ile alakalı problemlere karşı da etkili olduğu kabul edilmiştir.

Zerdeçal, sağlığımız için neden önemlidir?

Zerdeçal’ın bu kadar kuvvetli olmasını sağlamakta olan içeriğindeki curcumin maddesidir. Curcumin, antioksidanlarla doludur, bakterilerle savaşır ve enflamasyonu azaltır. Curcumin’in hücre zarına pozitif etkisi vardır. 700 geni ve 160 fizyolojik sorunu iyileştirme yetisine sahiptir. Hücrelerin hayatta kalması ve DNA için yararlıdır.

 

Sağlık uzmanları, zerdeçalın kalp, karaciğer, akciğer, sinir sistemi ve metabolizma bozukluklarını tedavi etmede yardımcı olduğunu, Parkinson ve Alzheimer hastaları için de faydalarını kabul etmişlerdir.

Zerdeçal ve bal ile doğal antibiyotik nasıl yapılır?

Malzemeler

1 yemek kaşığı organik toz zerdeçal

100 gram organik bal

Hazırlanışı

Malzemeleri bir cam kavanoza koyun ve iyice karıştırın.

Grip ve soğuk algınlığı belirtileri var ise, her saatte bir kere yarım yemek kaşığı dahil olmak üzere bu karışımdan yiyebilirsiniz. İkinci gün yine aynı miktar fakat 2 saatte bir, üçüncü gün ise aynı miktar karışımı 3 saatte bir tüketebilirsiniz.

Karışımı yutmadan önce ağzınızda iyice eritin. Bu karışımı içtiğiniz çay ve süte de ekleyebilirsiniz.

Zerdeçallı Doğal Antibiyotik Mucizesi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.