Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Göbek Eriten Hurma Yoğurt Diyeti

Göbek Eriten Hurma Yoğurt Diyeti

Haftada 5 ile 7 kilogram arasında zayıflatan hurma yoğurt diyeti ünlü beslenme uzmanı Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyeti. Günde 21 hurma ile sınırlı olan diyetle 7 günde 5 kilogram verilmekte. Bu diyet göbeğini eritmek isteyenler için birebir. İşte haftada 7 kilogram verdiren hurma yoğurt diyeti…
Nisan mayıs ayları vücudun en hızlı kilogram vermiş olduğu aylardır. Bu aylarda kış kilogramlarını hızlı bir şekilde atmak isteyenler için haftada 5 ila 7 kilogram arasında zayıflatan hurma yoğurt diyetini tavsiye ediyoruz. Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyetlerinden bir tanesi olan hurma yoğurt diyetinde su dışında yemek yok. Bu diyetin en önemli olan özelliği göbek yağlarını eritmesi. Kabızlık ve hazımsızlık sorunu olanlar için de hurma yoğurt diyeti eşsiz bir zayıflama formülü. Bu diyet sert gelirse, 15 günde 7 kilogram verebileceğiniz ve yine hurma ile yapılan alternatif bir diyet planı da var. İşte haftada 7 kilogram verdiren hurma yoğurt diyeti;

 

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun zaman tok tutan ve bu şekilde zayıflamakta önemli rol oynayan muhteşem bir besindir. Yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da dengeli. Kuru bir orta boy hurmanın kalorisi 42’den fazla değildir. Haliyle bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız.

HURMA DİYETİ: Ender Saraç tavsiyeli bu diyette hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında birşey yok. Günde en fazla tüketilecek hurma sayısı da 21. Bu diyet 7 gün boyunca ara verilmeden yapılıyor. Diyetin sonunda vereceğiniz kilogram 5 ile 7 arasında değişiyor. Diyeti uygularken günde en az 40 dakika yüremeniz isteniyor.

HURMA DİYETİ NASIL YAPILIR: Hurma diyeti hem göbek eriten hem de kilogram verdiren bir diyettir. Her öğünde 7 adet hurma ve bir kase light yoğurt dahil olmak üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase light yoğurt tüketilmesi gerekir. Hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bol su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz.

 

HURMALARI BİR GÜN ÖNCEDEN SUYA YATIRIN: Hurma diyetinin etkisini artırmak ve kalorisini düşürmek için önereceğimiz bu işlemi yapın. Hurma diyeti yapmadan önce ertesi gün tüketeceğiniz 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip suya koyun. Suda bekletilen hurmanın laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı etkisi artıyor. Böylece tok tutma özelliği bir kaç katına çıkıyor.

HURMA DİYETİ PROGRAMI: Hurma diyetinde ara öğünler yok. Yalnızca sınırsız su ve yeşil çay serbest. Hurma yoğurt diyetinde öğünler şu biçimde: Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
DİYETLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT: Hurma diyeti boyunca günde toplam 21 adet kadar hurma tüketme hakkınız vardır. Bunun üstüne asla çıkmayın. Yoğurt kalsiyum oranı yüksek bir besin olduğundan, diyet yaparken kemiklerinizi koruyup, erimesini önleyecektir. Haliyle yoğurdu sakın eksik etmeyin. Diyet sırasında 10-12 bardak su için. Şekersiz yeşil çay ya da çeşitli bitki, meyve çayları da tüketebilirsiniz.

7 GÜN SONRA ARA VERİN: Hurma yoğurt diyetini 7 gün uygulayın. Hurmanın tok tutucu olması ve içerisinde bulunan vitaminle mineraller sayesinde enerji kaybı, halsizlik problemleri gibi sağlık problemleri yaşamazsınız. Diyeti 7 günden fazla uzatmayın. Bir kaç hafta ara verdikten sonra tekrar yapabilirsiniz. Hamileler ve şeker hastaları için bu diyet uygun değildir. Her diyette olduğu gibi sağlık sorunu olanlar muhakkak doktoruna danışmalı.

Göbek Eriten Hurma Yoğurt Diyeti 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.