Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

MASKE İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

MASKE İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ

Maskesiz devre başlıyor Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, aşılama ile ilgili tüm merak edilenleri ve gelinen son durumu haber ajansına anlattı.

 

 

Maskesi döneme başlayacağımızı ümit ediyoruz fakat biraz daha zaman gerekli. Bunun için en önemli kurallardan biri aşı olmaktadır. Ülkemizde belirli bir aşı oranını yakaladıktan sonra herkes bağışıklık kazanacak. Bu şekilde maskeyi de bir nebze bırakmış olacağız. Tabi kapalı yerlerde yine kullanılması gerekecek. En azından açık alanda bu zorunluluk kalkabilir. O günlere de kısa bir süre içinde ulaşmayo amaçlıyoruz.

 

 

Hasta ve ağır hasta hasta sayılarının azaldığını bildiren Prof. Dr. Memişoğlu, “bu hastalığın çıktığı ilk günden beri bu mücadele vermeye devam etmekteyiz .

X

 

 

 

Şu anda Türkiye de o zamandan beri görülen pozitiflik anlamında asgari olayla karşılaşıyoruz.Böyle sürmesi için herkezin ahenk göstermesi gerekmektedir, aşı yaptırması gerekmektedir.

En azından şunu net söyleyebiliriz ki; Ağustos ve Eylül ayında rahat bir dönem yaşayacağız benzer biçimde gözüküyor.

Şu anda yoğun bakımlarımızda da aynı halde oldukca az hastamız var ve hastanelerimizde düzgüsel fonksiyonlarına dönmüş durumda. Hastanelerimiz Kovid harici bütün birimleri çalışmaya başladılar” diye konuştu.

MASKE İLE İLGİLİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI GELDİ 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.