Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yorgunluğa Karşı Hurmanın Faydaları

24.08.2021
2.287
Yorgunluğa Karşı Hurmanın Faydaları

Yorgunluğa karşı hurma tüketin! Uzmanlar, kendisini yorgun hisseden kişilere “Hurma tüketin” tavsiyesinde bulundu.
“Hurmayı yalnızca Ramazan Ayı’nda yiyenler var. Tek Ramazan Ayı’nda değil, daima tüketilmeli. Beynimizin fosfora ihtiyacı vardır. Bu fosfor da hurmada bulunur. Kişi kendisini yorgun hissettiğin de özellikle, beyin yorgunluğu oluştuğunda hurma tüketmelidir.

 

Hurma sinir sistemi üstünde de bir hayli etkilidir. B1-B2 vitaminleri bulunmaktadır ve bu vitaminler sinir siteminde dinlendirici özelliğe sahiptir.

Hurmanın öksürüğe, balgama ve göğüs ağrılarına da çok iyi gelir. Ayrıca Emzirme zamanlarında olan annelere, süt miktarını arttırıcı etkisi vardır. Vücuttaki kötü huylu kolesterolü düşürür. Vücudun dengesini sağlar

Günümüzde kanser ölümlerde ön sıralarda yer almaya başladı. Hurmayı sürekli yemek kansere yakalanmayı da ciddi oranda önler. Çünkü hurma magnezyum ihtiva eder. Yine aynı şekilde prostat kanseri tedavisinde de kullanılır”

Hurmanın binmeyen bir yönün ise, “Hurmanın birde güzellik unsuru var. Hurma çekirdeği önce yakılıp ardında göz çevresine sürülürse hem kirpiklerin uzamasına hem de göz çapaklarına iyi gelir. Bunun yanında hurma yemek gözleri kuvvetlendirir ve parlatır, gece körlüğünü önler”.Yorgunluğa Karşı Hurmanın Faydaları 1

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.