Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bazı kadınlar geç evleniyor işte gerçek sebebi

21.08.2021
1.885
Bazı kadınlar geç evleniyor işte gerçek sebebi

Muhtemelen harika bekar arkadaşına bir çok kez bu soruyu sormuşsundur, neden bir aile kurmak için acele etmedin. Bu konuyla ilgili şakalaşabilirsiniz, fakat esasında sorunun kökleri çok daha derindir. Yapılan araştırmaya göre evli bayanlardan daha fazla bekar kadın var.

Peki ama neden? Zeki ve harika bayanlar neden senelerce bekar kalıyorlar? İşte bu meselenin cevabı…

1. Modern bayanlar bağımsızdır.

 

Kadınlar hakları için savaşıyorlar ve dünyayı değiştiriyorlar. Giderek daha fazla kadın, erkeklerden eşit ya da çok daha iyi işler bulup bağımsız hale geliyor. Artık erkeklerden fiziksel çalışma konusunda yardım istemelerine gerek yok çünkü yalnızca bir teknik servisi arayabilir ve para ödeyebilirler. Ve bazen kocanızın bir sorunu çözmesini beklemekten daha hızlıdır.

2. Kadınlar özgürlüklerine ve boş zamanlarına daha fazla saygı duymaya başlıyor.

Artık bayanlar, vakitlerini bir koca ve birkaç çocuk için evde yemek pişirmek yerine, kendilerine ayırmayı tercih ediyorlar . Bir spaya , güzellik salonuna, alışverişe gitmek, çocuklara bakmaktan ya da bir erkeğin arkasını temizlemekten daha çekici görünüyor.

3. Kadınlar duygusal olarak daha istikrarlı hale geliyor.

İnsanlar, kuvvetli bekar bayanlar hakkında şakalar yapıyor ama artık Kadınlar daha kuvvetli, duygusal olarak daha istikrarlı ve daha eğitimli hale geldi. Modern dünya onlara erkeklerle yaklaşık olarak aynı fırsatları veriyor. Bir geçim kaynağı olmadan bekar kalmaktan korkmayın. Sevmediğiniz ya da saygı duymadığınız bir adamla aynı yatağı paylaşmaktansa, eşit bir kişiyi beklemeniz çok daha iyi olacaktır.

 

4. Modern bayanların çok yüksek standartları vardır.

Kendi paranızı kazandığınızda, görünüşünüze dikkat ettiğinizde ve kendinizi başka alanlarda geliştirdiğinizde, sizi hayatınızın daha düşük bir seviyesine indirmeyecek bir adam beklersiniz. Çabalarınızı takdir etmeyen bir adamı kabul edemezsiniz. Bekar kalmak ve yalnızca kendinize bakmaya devam etmek daha kolay gelir.

5. Erkekler güzel ve akıllı bayanlarla tanışmaktan daha çok korkarlar.

Erkekler güzel, bağımsız ve akıllı bir kadın gördüklerinde, ilk adımı atma konusunda hevesli değillerdir çünkü bu muhteşem bayanın bekar olamayacağını düşünürler. Ayrıca kimse reddedilmek istemez. Ve bayanların çoğu asla ilk adımı atmayacak çünkü zaten yaşamlarında kendi başlarına yeteri kadar şey yapıyorlar.

6. Modern bayanlar artık masallara inanmıyor.

Evet, modern standartlar ve tüketim çağı sebebiyle bir bayanın erkeğe güven düzeyi çok daha düşüktür. Kimse kalbinin kırılmasını istemez ve bayanların ihanete uğradığına dair kaç hikaye duyduk? Çocukluğumuzdan beri, bir bayanın kendi şirketini yöneten ya da genel itibari ile işte süper başarılı, kendi kendini yetiştirmiş bir iş kadını olduğu filmler izledik. Modern dünya bizlere modern öncelikler veriyor ve biz bunları kabul ediyoruz.

Hala bekar olan muhteşem bir arkadaşın var mı? Muhteşem bayanların neden senelerce bekar kaldığı hakkında daha fazla fikriniz var ise, aşağıya bir yorum yazın.

Bazı kadınlar geç evleniyor işte gerçek sebebi 1

Yorumlar
  1. ŞEYDA dedi ki:

    Bende geç evlendim. Pişmanlıklarım varmı? Evet Anne olamadım tek sebep budur. Eşim çok iyi uyumluyuz mutluyuz. Keşke eşimi 35 lı yaşlarda tanısaydım herşey daha güzel olurdu. Tavsiyemdir 45 ı geçmeyin ve çocuklu biriyle asla evlenmeyin. Sevgiyle kalın