Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kırışıklıkları, Kaz Ayaklarını Yok Ederek En Az 10 Yaş Gençleştiren Maske

20.08.2021
1.536
Kırışıklıkları, Kaz Ayaklarını Yok Ederek En Az 10 Yaş Gençleştiren Maske

Siz de evinizde kolayca bu maskeyi hazırlayabilir ve cildinizdeki kırışıklıklardan, kaz ayaklarından kurtulabilir, daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde yalnızca birkaç hafta içerisinde kavuşabilirsiniz.
Yıllar ilerledikçe cildimizde yaşlılık etkilerini daha çok hissediyor, kırışıklıklarla, lekelerle mücadele etmek mecburiyetinde kalıyoruz. Böyle durumlarda birçoğumuz ise çareyi kimyasal kremlerde, losyonlarda arıyor ama çoğunlukla da istediği sonucu alamıyor.

 

İşte böyle durumlarda esasında daima gözümüzün önünde duran bütünüyle doğal malzemeler kurtarıcımız olabiliyor. Bunlardan birisi de kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi baldan başkası değil.

Bol miktarda amino asit içerip antioksidan özelliği taşıyan bal eski çağlardan beri bir doğal şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır ve özellikle cilt sağlığı için yararları nedeniyle sık olarak kullanılmaktadır.

Bal maskesi nedir? Nasıl hazırlanır? Nasıl uygulanır?
Balla yapabileceğiniz pek çok maske var esasında. Bizim bahsedeceğimiz bu bal maskesi ise kırışıklıkları gidererek cildi genç bir görünüme kavuşturuyor, özellikle göz çevresindeki kaz ayakları ile vedalaşmanızı sağlıyor ve iddialara göre sizi 10 yaş birden gençleştiriyor. Üstelik bunun için yalnızca 2 malzeme yeterli.

Bal maskesi için malzemeler:
2 yemek kaşığı bal
1 yumurtanın akı
3-4 damla Limon
Bal maskesi nasıl hazırlanır ve uygulanır?
Önce yumurtanın akıyla sarısını ayırarak işe başlıyoruz.Bir kaseye ayırdığınız yumurta aklarını iyice çırparak köpürtün.Ardından içerisine iki yemek kaşığı balı ekleyin.İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra maskeniz hazır.

 

yumurta akı ve bal maskesi ile alakalı görsel sonucu
Bu maskeyi yüzünüze ve özellikle kaz ayaklarının olduğu bölgeye iyice yedirin.10-15 dakika kadar karışımı yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile iyice temizleyin ve durulayın.Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanmış olduğunuz takdirde 1 ay içerisinde cildinizin daha genç bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksiniz.

Not: Cildinizin alerjik tepki göstermesi olasılığına karşı bal maskesini kullanmadan önce muhakkak doktorunuza danışmanız gerektiğini de vurgularız.

Balın cilde yararları
Nefis bir besin kaynağı olan bal pek çok rahatsızlığa çözüm oluyor. Söz konusu cilt sağlığı ve güzelliği olduğunda da bu mucizevi etkilerini kısa bir süre içinde gösteriyor. Balın cilde yararlarını şöyle saymak mümkün:

Cildi ölü hücrelerden arındırıyor.
Cildi nemlendiriyor ve yağ dengesini sağlıyor.
Cildin yaşlanma etkilerini geciktiriyor.
Sivilce ve akne oluşumunu engelliyor.
Sivilce izlerinden ve güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlıyor.
Yeni hücre oluşumuna destek oluyor.
Cildin parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlıyor.
Ciltteki yaraların hızla iyileşmesine yardım ediyor, cildin kendini yenilemesini hızlandırıyor.
Cilt lekelerine iyi geliyor.

Kırışıklıkları, Kaz Ayaklarını Yok Ederek En Az 10 Yaş Gençleştiren Maske 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.