Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Uykudan Önce Yapılan Bu Hareketler Bacaklarınızı İncecik Yapıyor…

15.08.2021
1.650
Uykudan Önce Yapılan Bu Hareketler Bacaklarınızı İncecik Yapıyor…

Uykudan Önce Yapılan Bu 3 Hareket Bacaklarınızı İncecik Yapıyor
Çoğu zaman yapmış olduğumuz egzersizlerin sonucu bizleri tatmin etmiyor ve boşa çaba harcadığımızı düşünüyoruz. Çevremizde mutlaka spor ve beslenme düzenini hiçbir koşulda aksatmayan insanlar vardır. Bir kısmımız da televizyon veya bilgisayar başında vakit geçirmekteyiz.

 

Sizlere vereceğimiz birkaç önemli bilgi ve egzersizle bölgesel olarak fazlalıklarınızdan evinizde rahatınızdan taviz vermeden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Evinizdeki rahatınızdan taviz vermeden yapabileceğiniz birbirinden farklı egzersizi sizlerle diğer bir içerikte sizlerle paylaşmıştık. İçeriğe burdan ulaşabilirsiniz.

Bacak bölgemizin özel bir ilgiyi hak ettiğini ancak çoğu zaman da ihmal edildiğini biliyoruz. Bacaklarımız vücudumuzun sahibi olduğu ağırlığı taşımanın dışında gün içinde yapmış olduğumuz tüm hareketleri desteklemektedir. Bu sebeple bacaklarımızın sağlığı bizim için bir hayli önemlidir.

Ayrıca bacak egzersizlerinin vücudumuzun toplam yağ oranını da azalttığı bilinmektedir. Sizlerin evde rahatlıkla uygulayabileceğini düşündüğümüz egzersizlere göz atın!

Bacak Hareketleri

Karın ve üst bacak bölgenizdeki kasların gelişimi açısından bacaklarınızın yukarı yönde hareketi bir hayli önemlidir. Metabolizmanızın daha hızlı çalıştığını ve zaman geçtikçe de daha dengeli bir vücuda sahibi olduğunuzu hissedeceksiniz.

Egzersizi basitçe anlatalım: ayakta pozisyon alındıktan sonra ayaklarımızı omuz genişliğinde açıyoruz. Daha sonra bir bacağımızı göğsümüze doğru kaldırabildiğimiz kadar kaldırıp, yorulduğumuz takdirde bacak değiştiriyoruz. Burada dikkat etmemiz gerekli olan en önemli şey bacağın yukarı yönlü hareketinde dengede kalabilmek ve sırtımızın düz kalabilmesini sağlamak.

Egzersiz sizin için daha yapılabilir bir hale geldiğinde daha zorlayıcı hareketlere geçebilirsiniz.

 

Çökme (Squat)

Çökme hareketleri bir egzersizin en önemli parçalarıdır. Buradan etkili bir sonuç alamamanız bir hayli zor bir ihtimaldir. Yapmanız gerekli olan başlangıçta kalçanızı diz seviyesine indirmektir. Başlangıçta kolay olmayacağı aşikâr. Ancak sonucu düşünürsek tüm zorlanmalarınıza değeceğini bilmenizi istiyoruz.

Yapacağınız bu egzersiz kalça kaslarınızı harekete geçirecek ve vücudunuzun alt bölgesinin daha esnek olmasını sağlayacaktır. Bunun beraberinde kıyafetlerinizin üzerinize çok daha iyi oturacağını ve duruşunuzun düzeleceğini bilmenizde yarar var.

Çökme hareketi sırasında ayaklarımızın omuz genişliğinde açık olmasına dikkat edin. Egzersize ayakta durarak başlıyor ve belimizi bükmeden düz bir sırt ile diz seviyesine kadar çöküyoruz ve tekrar kalkıyoruz.

Pergel Hareketi

Birbirinden farklı kaslarımızı kullanmış olduğumuz bu egzersiz vücudumuzu bir hayli güçlendirecektir. Bu egzersiz zor görünmüyor olabilir ancak yanlış bir hareketinizde kolayca sakatlanmanıza neden olabilir. Bu sebeple bir tarafınızın yere değdiğinden emin olun.

Burada önemli olan alt vücudunuzun yere değiyor olması. Vücudunuzu düz bir biçimde tuttuğunuzdan emin olun ve bacağınızı 45 derece kaldırıp yavaşça indirin. Yorulduğunuzu hissettiğinizde bacak değiştirin.

Bacaklarınızın formda olmasını istiyorsanız, yan tarafınıza doğru pergel pozisyonundaki gibi yatın ve üstte kalan ayağınızı veya dizinizi önünüze getirin. Yorulduğunuzu hissettiğinizde bacak değiştirin. Bu hareketleri bir hayli dikkatli yapmanız gerektiğini unutmayın!

Uykudan Önce Yapılan Bu Hareketler Bacaklarınızı İncecik Yapıyor… 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.