Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Demlikte Kalan Çayı Hala Döküyor Musunuz?

14.08.2021
4.665
Demlikte Kalan Çayı Hala Döküyor Musunuz?

Demlikte Kalan çayı çöpe atmayın. Çünkü demlikteki çayın yararları saymakla bitmiyor…
Hergün içtiğimiz çayın dibinde muhakkak bir miktar kalıyordur. Ve şüphesiz hepimiz bu kalan çayı değerlendirmeyerek çöpe atıyoruz. Fakat bu yararlarını öğrendikten sonra eminim ki sizler de sağlığınıza değer vererek bu arta kalan çayı değerlendireceksiniz.

 

 

AYAK KOKUSUNA İYİ GELİYOR
Her akşam içi çay dolu kaba ayaklarınızı koyun ve 10-15 dakika beklemesini sağlayın. Bu işleme 10 gün devam ettikten sonra ayak kokunuzun geçtiğini göreceksiniz.

BOĞAZ AĞRISINA ÇAY
Demlikte kalan çayı süzün ve çayın soğumasını bekleyin. Soğuyan çayı gargara yapın, düzenli kullandığınızda boğaz ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

BUZDOLABINIZ KÖTÜ KOKU MU YAPIYOR?
Çaydanlıkta kalan çayın suyunu süzdükten sonra bir kap içinde kurumasını sağlayın. Kuruttuğunuz çayı dolabınızın bir bölmesine koyun. Bir süre sonra sizi rahatsız eden kokunun kaybolduğunu fark edeceksiniz.

YAĞLI CİLT SORUNUNA DA İYİ GELİYOR
Duştan çıkmadan bir çaydanlık çayla vücudunuzu masaj yaparak yıkayın.

 

 

ELİNİZDEN ÇIKMAYAN BALIK VE SOĞAN KOKUSUNA SON
Balık temizledikten sonra ellerinizi yıkasanız da elinizden balık kokusu gitmeyecektir. Aynı şekilde soğan kokusu da yıkamayla elden çıkmayacaktır. Ellerinizi demlikte bekleyen çay ile yıkadıktan sonra koku kalmayacaktır.

GÖZÜNÜZDE Kİ ÇAPAK GEÇMİYOR MU?
Demlenmiş çayın ılıklaşmasını bekleyin ve ılık çayla pamuğu ıslatıp göz kapaklarınıza ve gözlerinizin etrafına uygulayın.

YAĞLI SAÇLARA ÇAY
Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra son kez bir demlik ılık çayla yıkayın. Saçınızda ki yağ probleminin geçtiğini göreceksiniz.

DİLİNİZİ ISIRDIYSANIZ İLACINIZ YİNE ÇAY
Dilinizi ısırdıysanız eğer ilacınız demlikte kalmış çay. Gün boyunca ağzınızı 3 defa çayla çalkalayın. Bir süre sonra düzeldiğini fark edeceksiniz.

Demlikte Kalan Çayı Hala Döküyor Musunuz? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.