Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kanseri Önlemede B17 Vitamininin Önemi

12.08.2021
4.450
Kanseri Önlemede B17 Vitamininin Önemi

Kanserle Savaşan B17 Vitamini Hakkında (Amigdalin)
Kanseri İyileştiriyor: B17 Vitamini Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Bilinen Tüm Tehlikeli Tümörleri Yok Ediyor! Peki, Vitamin B17 Hangi Gıdalarda Bulunur?

Dünyada pek çok insanı muzdarip olduğu kanserin bireylerde görülme sıklığı gün geçtikçe artıyor. En öldürücü hastalıklardan bir tanesi olan kanserin hala daha çaresini arıyorlar.

Fakat şimdi sizleri şaşırtacak bir haberimiz var. Son araştırmalara göre kanseri iyileştirebilen ve tüm kötü huylu hücreleri durdurabilen bir vitamin bulundu.

B17 VİTAMİNİ
B17 Vitamini, zararlı hücreleri bir taraftan yok ederek hastalığın ilerleme sürecini yavaşlatıyor, ancak B17 vitaminin asıl etkisi henüz eksiksiz olarak anlaşılamamıştı.

Laboratuarda çalışanlar, B17 vitamininin kanser hücrelerine karşı oldukça zehirli olduğunu ve hastalığı etkin bir biçimde bitirebileceğini keşfedildiği için korkuyorlar.

Pekçok hasta bu hastalıkla B17 vitaminini alarak savaştıkları için, ilaç üretim şirketleri bu durumu iyi karşılamıyor.

Amigdalin olarak da bilinen B17, kanserle mücadele etmesine rağmen pek çok ilaç üretim şirketi de bu keşfi paylaşmamaya çalışıyor.

 

Bu vitamine çok basit ulaşabiliriz ve artık ilaçlarla işimiz kalmayabilir.

B17 VİTAMİNİ İÇEREN SEBZE VE MEYVELER
KAYISI ÇEKİRDEĞİ
B17 Vitamini meyvesinden ziyade kayısının çekirdeğinde bulunuyor. Kayısı çekirdeği ve narenciye sınıfında olmayan elma, şeftali, kiraz, erik ve kuru erik gibi meyvelerin kendinde ve çekirdeklerinde de bulunuyor. (kayısı çekirdeği tüketiminin kontrollü yapılması gerekiyor. Bazı durumlarda siyanür zehirlenmesine yol açabilir.)

ÇİLEK, YABANMERSİNİ VE BÖĞÜRTEN GİBİ YEMİŞLERDE
Pekçok yemiş B17 vitaminini barındırıyor. Sağlık Birimi Merkezi bir porsiyon böğürtlen, kuşüzümü, ahududu veya mürver ağacı dutunda 500mg B17 vitamini olabildiğini açıkladı.

YEŞİL FİLİZLER VE YAPRAKLAR
Bir sürü baklagil içeriklerinde B17 vitamini bulunduruyor. Sağlık Birimi Merkezine göre Fasulye ve nohutta da 100 ile 500mg arasında B17 vitamini bulunuyor. Mercimek, taze fasulye ve barbunveya dâhil diğer baklagiller ve fasulyeler de zengin birer B17 vitamini kaynağı sayılıyor.

Kanseri Önlemede B17 Vitamininin Önemi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.