Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Çamaşır Makinenize atacağınız Birkaç Aspirin Bakın Neler Yapıyor!

12.08.2021
2.336
Çamaşır Makinenize atacağınız Birkaç Aspirin Bakın Neler Yapıyor!

Beyaz çamaşırlarınızın üstündeki korkunç gri renk oldukça yaygın bir sorundur ve ne kadar çabalasanız da engellenmesi hemen hemen olanaksız gibi gözükür.
Giysiler bir kere grileştiğinde her yıkamada daha da kötü bir hal alır. Fakat bununla başa çıkmanın sandığınızdan daha basit bir yolu var! Çamaşır makinesine birkaç adet aspirin atmak! Sonuç düşündüğünüzden de etkili olacak!

 

Tek yapmanız gerekli olan, beş adet 325 mg aspirin tableti almak ve onları 2 litre sıcak suda çözmek. Onları suda çözmek daha hızlı etki göstermelerini sağlayacaktır.

Böylece kıyafetlerinizi aspirinle yemizlemek için:
2 litre sıcak suda 5 adet aspirin eritin.
Çamaşırlarınızın yıkaması bittiğinde, kıyafetlerinizi bu karışıma koyun.
8 saat ya da gece boyunca bekletin. (Giysileri bütünüyle suyun içerisine batırmaya özen gösterin.)
Daha sonra çamaşırları çıkarın ya da makinenizin normal yıkamasında bir tur çalıştırın.Aslında çamaşır makinesine de atabileceğiniz aspirinleri bu biçimde suda çözerek kullanmak çok daha kalıcı etki yaratır.Gri ton sorununu çözmenin beraberinde, bu basit numara çamaşırlarınızdaki lekelerin de ortadan kalkmasına da yardımcı olur.
Kan lekelerini çıkarmak için de aynı metoda baş vurabilirsiniz. Fakat bunun için aspirini soğuk suda çözüp 2 saat süreyle kıyafetlerinizi bu suda bekletmeniz gerekir. Kan lekelerinin sıcak suyla çıkması olanaksızdır çünkü sıcak su kanın içerisindeki proteini toplar bu da lekelerden kurtulmanızı zorlaştırır.

 

Aspirini bu kadar etkili kılan şey, şaşırtıcı sonuçlar veren asitli yapısıdır. Gördüğünüz gibi, pahalı temizlik ürünleri satın almak yerine aspirin gibi ucuz ve basit bir ürün ile zor lekelerden kurtulabilirsiniz!

2. Kabartma tozu

Pek çok insan kabartma tozunun beyaz çamaşırlarda çok tesirli olduğunu söylüyor. Mucizevi özellikleri nedeniyle, kabartma tozuyla her çeşit şey yapabilir – çamaşırlarınızı daha beyaz ve ışıl ışıl hale getirmekte bunlara dahil.

8 gram 250 mi kabartma tozu 1 galon 4 litre su ile karıştırılır. Ardından kıyafetler birkaç dakika bu suda bekletilir. Şimdi onları çamaşır cihazından geçirdiğinizde kıyafetleriniz natürel renklerine dönecektir.

3. Sirke ve limon

Sirke, mağazada satın alabileceğiniz çoğu paklik mahsulünden çok daha iyi performans gösterir. En sert kirleri alır ve ayrıca pis kokuları tesirsiz şekle getirir. Ama hepsi bu kadar değil. Sirke, elbiselerinizdeki renklerin daha uzun süre sabretmesine ve beyazların gri renginin değişmesine de dayanakçı olabilir.

İşte beyazlarınızı tekerrür beyazlatmak için: yıkamaya azıcık sirke ve bir kaşık limon suyu ilave edin. Elbiseleriniz yakında beyaz ve pırıl pırıl olacak.

Taze pak, beyaz kıyafetler herkezin istediği bir şeydir. Bu ipuçlarını dostlarınızla paylaşın ve gardırobunun azıcık daha parlak olmasına dayanakçı olun. Onlarda size teşekkür edecekler!Çamaşır Makinenize atacağınız Birkaç Aspirin Bakın Neler Yapıyor! 1

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.