Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

vefasızlık

Tedavi gördüğü hastanede solunum yetmezliği nedeniyle 84 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü sanatçı Aysel İpar, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Bir döneme damga vuran ünlü sanatçının cnazesine yalnızca ailesi ve yakınlarının katılması dikkat çekti.

vefasızlık 1

Ünlü sanatçı Aysel İpar. Bağdat Caddesi Feneryolu’ndaki evinde geçtiğimiz pazar günü solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılmıştırdı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden İpar’ın cnaze töreni, Üsküdar Şakirin Camii’nde saat 15.30’da düzenlendi.

KATILIMIN AZ OLMASI DİKKAT ÇEKTİ
Son yolculuğuna uğurlanan 70’lı yılların meşhur assolistinin. Cenaze törenine yalnızca ailesi ve yakınlarının katılması dikkat çekmiştir. Dua ve helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılınmıştır. Ünlü sanatçının cenazesi. Daha sonra Çengelköy Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına defnedilmiştir.

vefasızlık 3

HABERİ ONUR AKAY VERDİ
Usta sanatçı ile ilgili bir yazı kaleme alan Akay şunları söylemişti: “70’li yılların assolistlerinden Türk sanat müziği sanatçısı Aysel İpar’ı. 8 Agustos Pazar günü kaybettik. 19 Şubat 2021 tarihinde kaybettiğimiz pop müzik sanatçısı Serpil Barlas’ın da annesiydi. Ayrıca kızının olümü ile büyük bir acı yaşamıştır.

84 yaşındaki usta sanatçı. 8 Ağustos Pazar günü öğle saatlerinde İstanbul’daki evinde solunum yetmezliği yaşamıştır. Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Ancak tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır.

vefasızlık 5

Cenazesi, bugün 10 Ağustos Salı günü Çengelköy Mezarlığı’nda bulunan aile mezarlığına defnedilmiştir. Aysel İpar, eşi Kazım Polat’a ait Taksim Belediye Gazinosu’nda 14 sene assolist olarak sahneye çıkmıştı. Nur içinde yatsın inşallah” ifadelerini kullanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.