Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

72 Saatte Akciğer Temizleme Yöntemi

11.08.2021
1.225
72 Saatte Akciğer Temizleme Yöntemi

Merhaba kıymetli okurlarım. Bu yazımızda akciğer temizleme ve toksinlerden arındırma yollarından bahsedeceğiz. Bu yolla beraber ciğerlerinizdeki rahatlamayı hissedecek sigara, pis hava gibi etmenlerin bir kısmını vücudunuzdan atmış olacaksınız. Bu işlemleri 8 kısma böleceğiz ve kısım kısım uygulayarak daha rahat bir biçimde uygulamaya geçirebilirsiniz.

 

1.Aşama

Öncelik ile yapmanız gerekli olan bir diyet programı var ise bu programa 72 saatlik kısa bir ara vermek. Çünkü bu sırada tüketmeniz gerekli olan bazı besinler olacak ve bu besinler sizin diyet programına uymayabilir. Ayrıca bu gıdaları tüketirken yan gıdalardan uzak kalarak bu gıdaların etkisini arttırmamız gerekir. Özellikle yağlı gıdalardan uzak kalarak bu işlemi hızlandırabilirsiniz.

2.Aşama

2. Aşamamız saflaştırma aşamasıdır. Bu aşamada uykudan önce bitkisel çay içmek gerekir. Bu sayede bağırsak özellikleri hızlandırılarak kabızlık etkisi uzaklaştırılır ve toksinlerin uzaklaşması daha hızlı duruma gelir. Bu sayede akciğer için yükünün hafiflemesi demektir. Ayrıca kahvaltıdan önce 300 ml suya limon suyu sıkıp içmeniz gerekir.

 

3. Aşama

Bu aşamamızda bol greyfurt ve ananas suyu tüketmemiz gerekir. Bu iki meyve doğal antioksidan açısından bir hayli zengindir. Bu antioksidanlar akciğerimiz için bir hayli büyük öneme sahiptir. Akciğer temizlenmesi esnasında bolca antioksidanlar görev almaktadır.

4. Aşama

Bu aşamamızda potasyum yüklemesi yerine getirmemiz gerekmektedir. Potasyum kan basıncını düzenlemede görev almaktadır. Bu sayede vücutta tonik etkisi görmektedir. Özet olarak temizlik toniği görevini potasyum üstlenmektedir. Potasyum açısından zengin olan besinler tüketilmelidir. Özellikle fasulye, ıspanak, mantar, kuru kayısı, yağsız yoğurt, domates, havuç gibi besinler potasyum açısından zengin besinler arasındadır.

5. Aşama

Kahvaltı ve öğle yemeği arasında havuç ya da havuç suyu tüketmeliyiz. Yemekten önce içilen havuç suyu kanı alkalileşme adına çok büyük bir etkisi vardır. Alkalileşme sayesinde kandaki pH değeri ayarlanır ve toksinler daha çabuk uzaklaştırılır. Yüksek alkali seviyesindeki kan akciğere giderek zararlı etkilerin uzaklaştırılmasında büyük etki sağlamaktadır.

6. Aşama

Yatmadan önce kızılcık suyu içmek. Kızılcık suyu akciğerde enfeksiyona sebep olan parazitler ve toksinlere karşı bir savunma görevi üstlenmektedir. Bakterilere karşı bu konu da kızılcık suyunun büyük yardımları dokunacaktır.

7. Aşama

Vücut bakımı ve egzersizler. Günlük yapılacak olan 30 dakikalık bir egzersizle beraber terleme gerçekleşecektir. Bu terleme esnasında vücuttaki toksinler terle beraber dışarı atılmada büyük etkiye sahiptir. Mümkün olduğunca bol egzersiz ve belli bir plana göre düzenli ilaçlanma egzersiz yapılması önemlidir.

8. Aşama

Okaliptüs meyvesi zor bulunacak olsa da bir biçimde ulaşılmalı ve sıcak su ile 10 damla okaliptüs damlatılarak su soğuyana kadar suyun buharını içimize çekmeliyiz. Okaliptüs akciğer temizliğine olumlu etkisi bir hayli fazladır.

Değerli okurlarımız.Bu aşamaları yapmadan önce ilk yerine getirmemiz gerekli olanlerden birisi de sigara ve alkolden uzak durmaktadır. Bu zararlı zehirleri kullanıp aşamaları uygulasak bile fazla etkisi olmayacaktır. Mümkün olduğunca sigara ve alkolden uzak kalarak akciğer temizliğimizi daha güzel şekilde gerçekleştirmiş olacağız. 3 günlük bu işlem sonunda ciğerlerinizdeki rahatlamayı sizde göreceksiniz. Sağlıklı ve mutlu yaşamlar dileriz.

72 Saatte Akciğer Temizleme Yöntemi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.