Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücuttaki Zehri Yok Edebilen Ender Besin

10.08.2021
1.472
Vücuttaki Zehri Yok Edebilen Ender Besin

Mevsimsel hastalıkların kapımızı çaldığı son günlerde bolca tüketmemiz gerek bir besin olan tahinden ve tahinin yararlarından bahsetmek istiyoruz… Tahin E, C ve B vitaminleri açısından zengindir. Hücre yapısının bozulmasını engeller.
Vücuttaki Zehri Yok Edebilen Tek Besin
Susamın ezilmesiyle meydana gelen besin maddesine tahin adı verilmektedir. Tahin besin değeri bir hayli yüksek bir besin maddesidir ve pek çok faydası bulunmaktadır. Zengin E, C ve B vitaminleri sayesinde vücuttaki hücrelerin bozulmasını önleyerek hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlarken zehri de temizleyen tahinin yararları bildiğiniz kan yapmaklada kalmıyor.

 

Cildi Güzelleştiriyor
İçeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildi güzelleştirmeye yardımcı olur. Ayrıca E vitamini antioksidan özelliği sayesinde çağımızın en büyük problemlerinden olan kansere karşı da koruyucu etki yaratır. Birbirinden kıymetli omega 3 yağ asitlerinin kolesterolü düzenleyici etkisi sayesinde, damar sertliğini önleyerek kalp sağlığınızı korur. Ayrıca omega 3 beyin gelişimini de olumlu etkileyerek Alzheimer gibi hastalık risklerini en aza indirir.

 

Kemikleri Güçlendiriyor
Tahinde bulunan fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller ile kemikleri güçlendirir. Menopoz sonucu görülen osteoporoz riskini tahin tüketerek azaltabilirsiniz. İçeriğinde bulunan demir ve demirin emilimini arttıran C vitamini sayesinde anemi gibi hastalıkların tedavisinde doğal bir rol oynar. Çinko, bakır ve selenyum gibi mineral içerikleri ile immünoloji denilen bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzdaki zararlı toksinleri atar.

Enerji Verici
Tahin çok miktarda enerji verir. Gün içinde halsiz ve yorgun hissedenler tahin tüketerek daha zinde hissedeceklerdir. Ayrıca yalnızca bedenen değil ruhen de yorgunluğunuz tahin sayesinde azalacaktır.

Vücutta oluşan toksinler bir hayli zararlı etkilere yol açar. Adeta zehir gibi olan bu toksinleri vücudunuzdan tahin tüketerek atabilirsiniz. Karaciğer, böbrek gibi organlarda, serbest radikallerin oluşturmuş olduğu zararlı bileşenleri, tahin sayesinde temizlemeniz mümkün olur.

Vücuttaki Zehri Yok Edebilen Ender Besin 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.