Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

2 Günde Öksürük ve Bronşiti Geçirecek Mucize

10.08.2021
2.374
2 Günde Öksürük ve Bronşiti Geçirecek Mucize

İNCİR ve SÜT BİR ARAYA GELDİĞİNDE ÖKSÜRÜK VE BRONŞİT İÇİN İLAÇ GİBİ OLUYOR..
İncirin sağlığa mucizevi yararları bulunur. Peki, kuru inciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde, yararlarının iki katına çıktığını biliyor muydunuz? İnciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde sağlığınız açısından mucizevi etkiler sağlıyor. İşte incirli sütün inanılmaz yararları…

 

İncirle süt bir araya geldiğinde sağlık açısından çok yararlı hale geliyor ve pek çok hastalığa şifa olarak kullanılmaktadır. İşte incirli sütün bir şifa olduğu hastalıklar ve kullanma formülleri.

İncirli Süt Nasıl Yapılır?
Kaynayan sütün içine 3 ya da 4 tane incir atın. Daha sonra incirlerle birlikte 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynama işlemi bittikten sonra incirli süt karışımını robottan geçirin. İncirler sütün içerisinde püre haline geldiğinde karışımı içebilirsiniz. En az yarım saatin sonunda kabızlık sorununa veda edeceksiniz.

 

İncir, göğsü yumuşattığı için bronşit ve öksürük gibi sağlık problemlerinde balgam söktürerek rahatlatır. Öksürük İçin: İki su bardağı çiğ sütün içerisine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 defa bu sütten sıcak olarak için.

1-2 adet kurutuşmuş inciri 2 çay kaşığı balla beraber sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz ağrınız ilaçsız bir biçimde iyileşecektir.

Herhangi bir sebebten süt tüketemiyorsanız bu durumu dert etmenize gerek yok. Kuru incir meyvesi de sütün yerine geçiyor. İncirin içerisinde yer alan kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin oluşumu ile sağlıklarını garantiler. Bu sebeple süt içmeyen kişilere günde 3 adet kuru incir yemeleri öneri edilir.

2 Günde Öksürük ve Bronşiti Geçirecek Mucize 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.