Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Ödem Şişliklerinden Kurtarıyor Beyni Güçlendiriyor

09.08.2021
2.656
Ödem Şişliklerinden Kurtarıyor Beyni Güçlendiriyor

Her gün yemeklerimizi renklendirmek için çok miktarda baharat kullanıyoruz. Bu baharatların sağlığınız için de iyi olduğunu biliyor muydunuz?

 

 

Örneğin güvey otu, bakteri düşmanıdır, zerdeçal astım hastaları tarafından kullanılır. Yemeklerinize çeşitli çeşniler katarak, çay yaparak ya da kapsül biçiminde kullanarak yararlarını görebilirsiniz.

Zencefil: Hamile bayanların sabah bulantılarını hafifletmesine yardım etmesi için zencefil çayı önerilir. Aynı zamanda, kanser tedavisi gören hastalar bulantı önleyici ilaç olarak zencefil kullanırlar.

Adaçayı: Boğaz ağrısı ve kaşıntı için en iyi çare adaçayıdır. Her gün gargara yapabilir veya çay tüketebilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Alzheimer hastalarında hafızayı güçlendirici etkilere sahibi olduğu da gösterildi.

Sarımsak: Kardiyovasküler sağlığı iyileştirmek için sarımsak gibisi yoktur. Sarımsakları her öğünde rahatlıkla tüketebilir, bu da damarların tıkanmasını ve sertleşmesini giderir ve kolesterol seviyelerini düşürür.

 

Güvey Otu: Bağırsak problemlerini gidermek ve eski sağlığınızı geri kazanmak için Güvey Otu kullanabilirsiniz. Çok sık kullanırsanız ağzınızı yakabilir. Bu yüzden aşırı kullanmamaya dikkat edin. Güvey Otu yağı en kolay sindirilebilen formdur ve günde dört defaya kadar kullanmak mümkündür.

Zerdeçal: Zerdeçal, şişmeyi azaltmanın en iyi yöntemidir. Ayrıca kardiyovasküler sağlığınızı iyileştirmek için de kullanılır. Bir tutam atarak kolaylıkla yemek tüketebilirsiniz.

Nane: Midenizi rahatlatmanın en iyi yöntemlerinden biri nanedir. Genellikle hem sindirim problemlerinizi hem de bağırsak problemlerinizi gidermeye yardımcı olmak için kullanılır. Nane çayı ya da nane kapsülleri tüketilmesi kolaydır ve yararları kısa bir süre içinde hissedilir.

Ödem Şişliklerinden Kurtarıyor Beyni Güçlendiriyor 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.