Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kalıcı Zayıflamak için Bunlara Mutlaka Uyun.

08.08.2021
2.436
Kalıcı Zayıflamak için Bunlara Mutlaka Uyun.

Uzm. Diyetisyen Işın Sayın, öğle ve akşam yemeği arasında açlık hissi yüksek olanlara abur cubura alternatif olarak Hindistan cevizi yağı ve bir kase yağlı yoğurt önerdi.
Uzm. Diyetisyen Işın Sayın, öğle ve akşam yemeği arasında aklı devamlı yemekte olanlara bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve bir kase yağlı yoğurt önerdi. Uzm. Dyt. Sayın, kilogram vermenin detoks iksiri, şok diyetler ile alakalı bir iş olmadığının, günlük beslenme alışkanlıklarının değiştirilerek kalıcı kilogram verilebileceğinin altını çizdi.

 

Hindistan cevizinin son derece başarılı bir koku ve tat desteği sağladığını belirten Uzm. Diyetisyen Işın Sayın, “Kokusu mutluluk verir. Öğleden sonra tokluk için 1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını 200 gr. Tam yağlı yoğurda ekleyin. Çok uzun süre tok kaldığınızı ve akşam yemeğine kadar yiyecek düşünmediğinizi göreceksiniz. Çoğu birey; öğleden sonraları sık olarak abur cubur tüketir. Bu saatleri hem doyurucu, hem de keyifli hale getirin.

 

Kilo vermeniz kolaylaşsın, kaçamak riskiniz azalsın, düşük kalori ile bu saati atlattığınızda, diyetlerinizden de yüksek verim alacaksınız. Tokluk hissi veren leptin hormonun salgılanmasını sağlamakta olan Hindistan cevizi yağı, tabii ki her yağ gibi soğuk sıkım olmalıdır” dedi.

TADINI ALAN VAZGEÇEMEYECEK

Dyt Sayın, Hindistan cevizi yağı için “Tadını satın aldıktan sonra vazgeçilmezim ve en favori baharatım olmuştu. Hindistan cevizli Türk kahvesi yaptığıma kimse inanamadı. İçtiğiniz sıcak ya da soğuk kakaolu süte ve denediğinizde diğer içeceklerinize Hindistan cevizinin çok yakıştığını göreceksiniz. Hindistan cevizinin içeriğinde; kaprilik, laurik, miristik vb doymuş yağların beraberinde oleik asit de bulunur. Günde 15 gr. Yani yaklaşık 1-1,5 çorba kaşığı Hindistan cevizi tüketebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Kalıcı Zayıflamak için Bunlara Mutlaka Uyun. 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.