Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun

07.08.2021
7.645
Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun

Sağlık problemleri hergün karşımıza çıkmakla beraber yaş ilerledikçe daha da artmaktadır. Maddi sıkıntılar, zaman, iş gibi bazı problemlerden dolayı kendimize bakamıyoruz. Bazı durumlarda ilaçlar da fayda etmemektedir. Bu yüzden doğal metotları de denemek gerekir. Şimdi dünyaca ünlü tıp doktorumuz Mehmet Öz hocamızın bir tavsiyesine yer vereceğiz.

 

En Sık Yaşanan Sorunlardan!

 

Bu yöntemin en yararlı olacağı kişilerin başında kemik, kas ve eklem ağrısı problemleri yaşayanlar yer almakta. Günlük aktiviteler ilk sırada olmak üzere en çok çalışan organlarımız ayaklarımız ve kaslarımız olduğunu düşünebilirsiniz. Evet haklısınız, fakat ağrıların nedeni fazla hareket değil. Mehmet Öz’e göre bu ağrıların nedeni bir sorunun başlangıcı olmasıdır. Yani çok çalışmaktan kaslar kısa süreli ağırsa da uzun vadeli kronik ağrılara dönüşmez. Eğer bu ağrılar var ise sağlığınızda iyi gitmeyen bir şeyler var demektir.

Eklem ve Kas Ağrıları İçin Sabun!

Özellikle gece uyurken uzun bir süreyi yatakta geçirmekteyiz. Bu esnada vücudumuza yapacağımız her fayda uzun vadeli olacaktır. Aynı zamanda da rahat uyku almanızı sağlayarak, sabah dinç uyanmanıza yardım edecektir.

 

 

Gece uyurken çarşafın altına 1 kalıp sabun koymanızı öneriyoruz. Bu şekilde kas ve eklem ağrılarınız daha hafifleyecektir.

Çarşafın Altına Sabun Koymanın Mantığı Nedir?

 

Saçma bir yöntem gibi gelecek olsa da etkisi ciddi. Sabunda bulunan maddelerin çoğu uçucudur yani hava ortamında yayılır. İşte sabunda bulunan bir madde olarak sodyum klorür çarşafın altında buharlaşarak ortama karışır ve kas sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Sodyum klorürün kas gevşetici, cildi sakinleştirici etkisi vardır. Cilt üzerinde gözeneklerin açılmasını sağlayarak oksijen geçişini hızlandırır. Bu sayede kaslarınız gevşeyerek ağrılarınız azalır.

Hem Kolay Hem Pratik!

Gayet kolay ve kolay bir yöntem olmakla beraber ilave olarak hiç bir işleme gerek bıraktırmaz. Aynı zamanda doğal bir etkisi vardır. Yani hiç bir ilaç kullanmadan rahatlamanıza yardım edecektir.

Hangi Sabunu Tercih Etmeliyiz?

Hemen hemen bütün sabunların kimyası benzer olmakla beraber lavanta, zeytinyağı, kükürt gibi doğal aromalı sabunları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Gece uyumadan önce ayak kısmına yakın olacak biçimde sabunu çarşafın altına koyarak uykunuza bakın. İstediğiniz her gece uygulayabilirsiniz. 3-4 gün gibi kısa bir sürede ağrılarınızın azaltığını hissedeceksiniz.

Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.