Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bu Bitki Sizi Tüylerinizden Tamamen Kurtaracak!!

07.08.2021
2.866
Bu Bitki Sizi Tüylerinizden Tamamen Kurtaracak!!

Kıllanma ve tüylenme genç yaşlı kadın erkek ve çocuk demeden her bireyin başına gelecek en büyük problemlerden birisidir. Zaman zaman bu durum bizi zorlayabilir ve bizi aşırı derecede rahatsız edebilir. Özel hayatımız olsun sosyal hayatımız olsun bizi oldukça rahatsız eden bu durum ara sıra kadınlarda daha rahatsızlık verici olduğu bir hal almaktadır. Fakat kadınlarda yaşanan bu durum bazen normal olmaktan çıkarak hastalık derecesine gelir.

 

 

Kadınlarda erkeklik hormonunun olması gerektiğinden fazla salgılandığı durumlarda ve polikistik over sendromu yaşamakta olan bayanlarda kıllanma ve tüylenme durumu bir normal bir kadında olan kıllanma ve tüylenmeden fazladır .

Peki ya kıllanma ve tüylenmenin fazla olmasına sebep olan hastalıklar nelerdir?

Böbreküstü bezi hastalıkları gibi androjen hormonunun fazla salgılanmasına sebep olan hastalıklar
Polikistik over sendromu
Yumurtalık tümörü ya da kistleri
Tiroit hastalıkları sonucu östrojen hormonunda yaşanan dengesizlikler
Hipofiz bezi hastalıkları
Bu gibi hastalıklar aşırı kıllanmaya ve tüylenmeye sebep olan hastalıklardır. Biz de siz kıymetli okurlarımız için kıllanma ve tüylenme sorununu kökten çözecek bir çaydan, bu çayın malzemelerinden hazırlanışından ve uygulanışından bahsedeceğiz.

MALZEMELER

1 tatlı kaşığı kurutulmuş nane
1 bardak su
1 çay kaşığı bal
HAZIRLANIŞI

1 bardak kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kurutulmuş nane atılır ve 10 dk üzeri kapalı bir biçimde bekletilir. içine 1 çay kaşığı bal konuşur ve günde 2-3 kez tüketilir.

Bu Bitki Sizi Tüylerinizden Tamamen Kurtaracak!! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.