Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Tiroid Problemine Karşı Ceviz Kürü

06.08.2021
2.535
Tiroid Problemine Karşı Ceviz Kürü

Tiroit için Prof. Dr. Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen ceviz içi tiroit kürü tarifi ve malzemeleri şöyle;
Tiroit Kürü İçin Gerekli Malzemeler

 

– 21 adet bütün ceviz içi (cevizin dışını kırıp içerisine atıyoruz içerisindeki hançeri iç kabuğu ile beraber atılacak)
– 1 litre pH’sı 7,3 ya da 7,5 alkali su

Alkali su demek insanın ph sı için Dünya Sağlık Örgütü tarafından tespit edilen bir değer var. 7,2 ve 7,3 gibi yani bedeninizi ph sı 7,5 altında olursa bedeninizin ph sı asidik olursunuz. Onun için içtiğimiz suyun ph 7,3 ya da bunun üzerinde olmalı

Alkali su nedir?
Dünyadaki en alkali su zemzem suyu dur. Ph sı %13 tür

Ahmet Maranki Tiroit İçin Ceviz Kürü
Öncelikle 1 litre su alacak bir cam kavanoz temin ediniz. Bu cam kavanoza 21 adet ceviz içlerini, üstüne ise 1 litre su ekleyiniz.

Cam kavanozun etrafını alüminyum bir folyo ya da diğer bir malzemeyle dışını kapatın. Kavanozun ağzını da kapatınız.

Bu kavanozu 7 gün boyunca ışık almayan, kapalı bir yerde muhafaza ediniz.

7 gün sonra bunun içinden 1 ceviz içi (lepesi) yenir ve hazırlanan sudan her sabah aç karna 1 fincan içilir. Eğer aç karna içemiyorsanız gece eve geldiğinizde yatmadan önce içebilirsiniz.

Cevizi yavaş yavaş çiğneye çiğneye yiyorsunuz. Ceviz içinden çıkan ortasında hançere benzeyen kabuğu tekrar suyun içerisine atıyoruz.

 

Bu kürü bu biçimde 21 gün uygulamaya devam ettikten sonra ikinci 21 günlük dilimde ise kabukları ile kalan su içilir.

Cevizin içinden çıkan arasındaki hançere benzeyen kabukları içinde duracak ve tekrar onun içerisine 1,5 litre bir alkali su koyuyorsunuz. Gene dışı kapalı olarak 7 gün daha duruyor. Yine 21 gün yalnızca onun suyunu içiyorsunuz. Bittiğinde o kabukları atmıyor içinde duruyor bittiği zaman tekrar 1-1,5 litre su koyuyorsunuz yine bir 7 gün duruyor. Çünkü o kadar sert bir madde ki onun içerisindeki etken maddelerin çıkması çok uzun süre alıyor.

3 defa 21 gün bunu yaptığınızda hekim kontrolünü, ilaçlarınızı bırakmayın gittiğinizde göreceksiniz ki o Tiroitlerinizdeki nodüller oluşumların yok olduğunu rahatladığınızı, sinirli, asabi haller, kilogram alamama, kilogram verememe gibi durumlarınızın azaldığını görebilirsiniz.

Ya da 3 hafta boyunca boğaz bölgesine Tiroitlerinizin olduğu bölgeye ceviz yağını geceleri dışarıdan sürün strech filmle ya da tülbentle kapatıp fazla sıkmadan sararak yatınız.

3 defa bu kürü uyguluyorsunuz.

Taze ceviz çıktığında bu kürü uygulayabilirsiniz.

Prof.Dr. Ahmet Marankit tiroitler için rafine tuz yerine mineralli himalaya tuzu kullanmak da iyidir. Ayrıca salatalarınıza saf ceviz yağı katabilirsiniz. Kurutulmuş dereotu tüketebilirsiniz.

Tiroid Problemine Karşı Ceviz Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.