Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Eklemleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Limon Kabuğu Kürü

06.08.2021
5.063
Eklemleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Limon Kabuğu Kürü

Limon kabuğu ve zeytinyağı ile ağrıyan eklem ağrılarınızdan kurtulabilir misiniz? Bununla ilgili Limon kabuğu kürü mevcut kullananlar bir hayli memnun, Bu kürü kullanan bazı kişiler ise kürden hiçbir fayda görmediklerini bildirdiler. Denemekte muhakkak fayda vardır!

 

Limon kabuğu neden özellikle eklem ağrısına iyi gelir?

Limonda bulunan faydalı besin maddelerinin nerdeyse yarısı limonun kabuğunda bulunmaktadır. Acımsı tadından dolayı, çoğu insan kabuğunu atıp sadece meyvenin suyunu kullanır. Ancak limonun kabuğunu attığınızda esasında genel sağlığınıza iyi gelecek ve hatta eklem ağrısıyla mücadele edecek çok sayıda besin maddesini de atmış olursunuz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağlarının kan damarlarını rahatlatıp ağrı hissini büyük oranda azaltan iltihap sökücü bir etki yaparak eklem ağrılarını azalttığı gösterilmiştir.

Limonun kabuğu, kan damarlarını yatıştıran ve anti-iltihap özelliklerinde zengin özlü yağlarla doludur – sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

 

Limon kabuğuyla eklem ağrıları nasıl tedavi edilir

Malzemeler:

Doğal sızma zeytinyağı,

2 büyük organik limon,

Kapaklı küçük bir kavanoz,

Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı

Limon kabuklarını kavanozun içerisine koyun ve kabukları bütünüyle kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin. . Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin.

İki hafta geçtikten sonra, karışımınızı sargı bezinin üzerine dökün ve ağrı duyduğunuz bölgenin üzerine yerleştirin. İdeal olarak bu tedaviyi gece uygularsanız bu merhem siz uyurken cildinize iyice işleyebilir.

Lütfen diz ve eklem ağrısı olanlara şifa için bir kez paylaşalım.

Sağlıcakla kalın

Eklemleri Yeniden Doğmuş Gibi Yapan Limon Kabuğu Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.