Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Dizde Sıvı Kaybı ve Kireçlenme İçin Kür Tarifi

05.08.2021
3.476
Saracoglu Dizde Sıvı Kaybı ve Kireçlenme İçin Kür Tarifi

Dizlerde sıvı kaybı ve kireçlenme özellikle ilerleyen yaşlarda daha sıkça çıkan sorunlarında yer almaktadır. Aynı zamanda önlem alınmadığı taktirde ciddi ağrılara da sebep olabilmektedir. Bu yüzden fazla ilerlemeden sıvı kaybı önlenmeli, kireçlenme sorunu var ise dikkat etmelisiniz.

 

 

Öncelikle bu sorunlarda bitkisel kürlerden önce spor ya da yürüyüş yapmanızı öneriyoruz. Çünkü en etkili ve kesin sonucu ve tabi dizde sıvı kaybı, kireçlenme yaşamamak için yürüyüş yapmanız gerekiyor.

Dizlerde sıvı kaybı uzun vadeli ayakta çalışamalar sonucu genç yaşlardan itibaren karşımıza çıkmaktadır. Ağır yük kaldırmaktan, uzun vadeli koşular gibi konulara da dikkat etmek gerekir.

Dizde Sıvı Kaybı İçin Saracoglu Kür Tarifi

Bu yazımızda saracoglu hocamızın öneri ettiği 2 adet kürü sizlerle paylaşacağız.

1: Bamya Tohumu Kürü

Bu kürde bamya çeyrek çay bardağı bamya tohumlarını bir cezvede 10-15 dakika kadar kaynatın. Hafif ılık olduktan sonra bir kaç damla limon sıkarak bu suyu yemeklerden sonra günde 2 kere içebilirsiniz. 3 ay kadar bu küre devam ederek diz problemlerini çözebileceksiniz.

2: Saracoglu Hibiskus Çayı Kürü

Hibiskus çayı dizler için en etkili çaylar arasında bulunmaktadır. 1 tatlı kaşığı hibiskusu cevzeye koyun. Üzerine 1 bardak su ekleyin. 5- 10 dakika kadar kaynattıktan sonra süzün ve bu çayı için. Sabah, öğle ve akşam dahil olmak üzere 3 öğün olarak yemeklerden 1-2 saat sonra içmenizi öneriyoruz. Bu küre 2-3 ay kadar devam ettikten sonra dizlerdeki problemlerinizı çözebilirsiniz.

Saracoglu Dizde Sıvı Kaybı ve Kireçlenme İçin Kür Tarifi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.