Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Pratik ve Kolay Temizlik Yöntemleri

05.08.2021
2.773
Pratik ve Kolay Temizlik Yöntemleri

Temizlik konusunda özellikle bayanlarımız günlük daha ciddi bir zaman harcamaktadır. Ancak daima bu ayrılan zamanın karşılığının alınması istenir. İşte bu makalemizde temizlik konusunda bazı püf noktalara yer vererek hem harcamış olduğunuz zamanı azaltacak hem de arzu ettiğiniz şekilde temizliği yapmış olacaksınız. Şimdi bu maddelere göz atalım:

 

 

 

1: Tenceredeki Parmak İzleri İçin

Kimi zaman uzun süre kalan ve silseniz daha geçmek bilmeyen tenceredeki parmak izleri için 1 damla zeytinyağını kullanabilirsiniz. İzin olduğu kısma zeytinyağı damlatıp bez yardımıyla silmeniz yeterli olacaktır.

2: Elbisedeki Yağ Lekeleri İçin

Elbisenize damlayan ve yıkasanız dahi geçmek bilmeyen yağ lekesi var ise mısır nişastası bu konu da size yardımcı olacak. Yağ damladığı ilk andan itibaren hızlı bir biçimde damlayan kısma nişasta dökün. Yağı emdikten sonra kıyafeti yıkayın ve yağ lekesinin geçtiğini göreceksiniz.

 

3: Camları Parlatmak İçin

Damlarınızı silerken temizleyici sıvıya bir kaç damla sirke damlatarak daha net ve parlak bir temizlik elde etmiş olacaksınız.

4: Duşa Kabindeki Su Lekeleri İçin

Duşa kabinler ya da herhangi bir yerdeki su lekeleri için sirke etkili olacaktır. Lekeli bölgeyi sirke damlattığınız bezle silin 10 dakika bekledikten sonra yıkadığınızda lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

5: Klozet İçin

Klozetlerde sarı lekeleri yok etmek için evvela kir çözücü dökün bir süre bekleyin ve üstüne karbonat atın. 2 dakika bekledikten sonra fırçayla ovaladığınızda sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bu metotları deneyerek hem daha hızlı hem de daha etkili bir temizlik yapmanız mümkün hale gelecektir.

Pratik ve Kolay Temizlik Yöntemleri 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.