Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İbrahim Saraçoğlu Bağırsaktan Toksinleri Temizleyen Kür

05.08.2021
4.527
İbrahim Saraçoğlu Bağırsaktan Toksinleri Temizleyen Kür

Merhaba sevgili okurlarım. Bağırsak sindirim sistemimizde mideden sonra gelen en önemli organımızdır. Çünkü, bağırsaklar besinleri parçalayarak kana karışmasını sağlamaktadır. İnce bağırsak; besinlerin molekül büyüklüğünde parlayıp emilimini sağlamaktadır. Kalın bağırsak ise; ince bağırsakta parçalanamayan besinlerin dışkı yolu ile dışarı atılmasını sağlar. Bu yüzden bağırsaklar bizler için çok önemli organlardır.

 

 

Tüm organlarımız bizler için hayati önem arzetmektedir. Bağırsaklarımız günlük yaşamdaki sağlığımızın düzenli bir biçimde gitmesine yardımcı olur. Günlük hayatta nerdeyse hepimizin yaşadığı şişkinlik, kabız ve gaz sıkışmalarının nedeni kalın ve ince bağırsaktan kaynaklanmaktadır. Bağırsaklar nasıl temizlenir ve görevlerini nasıl aksatmadan yerine getirebilir? Bunun için hangi kürler uygulanmalıdır bakalım.

Saraçoğlu’ndan bağırsakları temizleyen kür tarifi:

Malzemeler:

4-5 adet çilek
2 tatlı kaşığı yulaf
2 tatlı kaşığı keten tohumu
1 tatlı kaşığı chia tohumu
Alkali su
Hazırlanışı:

Malzemelerinizin hepsini bir kaba koyun ve blenderden geçirin. Karışım içilecek kıvama geldiğinde bırakın. Taze olarak tüketmeye özen gösterin ve günlük 3 bardaktan fazla tüketmeyin. Karışımı ayda 3 kez tüketmeniz fazlasıyla yeterli olacaktır. Normal koşullarda yulaf tüketimini öneri etmiyoruz. Dilerseniz yulafı çıkarabilirsiniz ya da ayda 3 kez tüketmekten bir zarar gelmeyecektir.

Kürün yararları:

Su bilindiği gibi hayatımız için olmazsa olmazımızdır. En etkili ve bilinen kolay yöntemlerden olan su bağırsakların temizlenmesinde kullanılacak olan bir yoldur. Bu yüzden günlük yaşamda yeterli bir miktarda su tüketmeye özen gösterin.
Taze sıkılmış elma suyu bağırsakların temizlenmesinde ve sindirime yardımcı olmada bir hayli etkilidir.
Zengin lif kaynağı olan keten tohumu antioksidanlar bakımından da bir hayli zengindir. Bu yüzden bağırsakların temizlenmesinde bir hayli etkilidir.
Keten tohumu kalın bağırsaktaki suyu absorbe ederek kalınlaşmış mukozanın dışarı atılmasını sağlar.
Günlük yeşil sebzeler tüketmeye ve spor yapmaya özen gösterin.

İbrahim Saraçoğlu Bağırsaktan Toksinleri Temizleyen Kür 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.