Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

05.08.2021
2.038
Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

Bebek pudrası bilindiği gibi bebekler için kullanıldığı bilinmektedir. Fakat pek çoğumuz tarafından bilinmeyen değişik kullanım alanları da mevcut. Birkaç örnek verecek olursak eğer, özellikle bayanlar için önerebileceklerimiz kendi göz farlarını yapmak, makyaj sabitleyici olarak kullanmak, genel itibari ile hem erkek hem de bayanlarda yağlı saç görünümünü engellemek ve teri engellemek gibi kullanıldığı alanlar da mevcuttur. Çocukların vücudu daha hassas, alerjenlerden daha çabuk etkilenebildikleri için, çocuk sahibi olan anneler bu konu da hassastırlar ve araştırmacıdırlar.

 

 

Dikkat ederler çocukları için kullanabilecekleri ürünlerin doğal, kimyasal ürünlerin içermiyor olmasına özen gösterirler. Bu %n çoğu kişi bebek ürünlerinin içerisinde kimyasal bulunmadığını bilir ve bunu kendi kişisel ürünleri içinde de kullanmayı tercih ederler. Aslı bir çok ünlünün makyaj sırlarından birisi de bebek pudrasını kullanıyor olmasıdır diyebiliriz. Yapılan makyajın uygulanmakta olan bölgeye güzel bir biçimde oturmasını ve yapılan uygulamadan daha iyi bir sonuç alınabilmesi bebek pudrasının çoğu ürünle beraber kullanımı için yeterli bir sebeptir esasında. Ulaşımının kolay olması, her yerde kolaylıkla bulunabilmesi, kolay uygulanabilmesi, kimyasal içermiyor olması, etkili olması gibi etkenlerde bebek pudrası kullanımı için diğer etkenler arasında sayılabilir. Bu yazımızda bebek pudrasının değişik kullanım alanlarını okuyacak ve daha çok kullanmak isteyeceksiniz.

Bebek Pudrası Nerelerde, Nasıl Kullanılır ?

-Koltuk Altı Terlemesini Önlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Bebek pudrası ter önlemede kullanılabilecek en iyi yöntemlerden birisidir desek yeridir. Özellikle duş satın aldıktan sonra temiz bir biçimde koltuk altına uygulanması çok daha iyi olur. Koltuk altına uygulanmakta olan pudra oluşacak olan teri absorbe ederek kokunun giderilmesini yardımcı olur ve bebek pudrası uygulanmakta olan bölgenin kuru kalmasını sağlar. Tıraş sonrasında ciltte yatıştırma ve yumuşaklık sağlar.

-Yağlı Saçlar İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Yağlı saçlar herkezin korkulu rüyasıdır ve bakımı bir hayli zordur. Yağlı saçlara sahip kişilerin sık sık saçlarını yıkamamaları gerekiyor. Saçların neme ihtiyaçları vardır ve saçın nemi emebilmesi için kullanılabilecek en etkili ve uygun ürün bebek pudrasıdır. Yalnızca yapmanız gerekli olan şey saçlarınızı taradığınız tarağa bir bir miktar bebek pudrası dökün ve saç diplerinize kadar yedirebilecek şekilde saçlarınızı tarayın.

İlgilini çekebilir İstenmeyen Tüylere ve Cilt Lekelerine Karşı Kür Tarifi

-Makyajınızı Sabitlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Kadınlar tarafından bilinen ve yaygın olarak kullanılacak olan yöntemlerden birisidir. Makyaj bittikten sonra küçük bir fırçaya bebek pudrası sürülerek yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ayrıca bebek pudrası uygulandığında % oluşacak olan parlamalar engellenmiş olur.

 

-Hacimli Görünen Kirpikler İçin Bebek Pudrası Kullanımı: Bebek pudrasının makyaj alanındaki kullanımı bir hayli fazladır. Kullanım alanlarından birisi de kirpikledir. Bebek pudrası kirpiklerin olduğundan daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Öncelikle rimeli bir defa kirpiklere sürün ve sonra kullanmadığınız bir rimel fırçası yardımı ile tüm kirpiklere bebek pudrasını sürün. Hemen peşinden bir kat daha rimel sürün. Kirpiklerinizin birbirine yapışmasını engelleyecek, kirpikleriniz daha gür ve güzel görünecektir.

-Koku ve Terlemeyi Önlemek İçin Bebek Pudrası Kullanımı : Pek çok insan aşırı terleme konusundan şikayetçidir. Özelliklede spor yaptıktan sonra hem vücutta hem de ayakkabının içerisi terlemekte ve kötü kokuya sebep olur. Kötü kokuyu ve terlemeyi engellemek için yine bebek pudrasını ayakkabının içine koyduğumuzda kötü koku giderilmiş olacaktır. Kapalı ayakkabılar uzun vadeli giyildiğinde ayaklar hava alamadığından dolayı koku yapar. Bu kokuyu engellemek için ayağınıza bir miktar bebek pudrası sürerseniz terleme ve kokuyu gidermiş olacaksınız.

 

-Yağ Lekeleri İçin Bebek Pudrası: Üzerinize dökülen yağ lekelerini gidermek için de bebek pudrası kullanabilirsiniz. İlk önce bir kağıt havlu yardımı ile üzerinize dökülmüş olan fazla yağı temizleyin. Yağ dökülen kısma bebek pudrasını dökün ve bekleyin. Bebek pudrası fazla yağı emer. Daha sonra fazla kalan pudrayı temizleyin ve öylelikle yıkamaya atın.

-Birbirine Karışmış Takıları Çözmek İçin Bebek Pudrası: Takıları herkes çok sever ve bazen bu takıların düzenini sağlamak bir hayli zordur. Takılar birbirine karışır ve çözmekte bir hayli zorlanırız. Yeni öğrendiğim bir bilgidir. Düğümlenmiş kısma bir miktar bebek pudrasını dökerek elinizle gevşetmek yeterlidir. Düğüm kolayca açılabilir. Bir diğer yeni öğrendiğim bilgi ise bebek pudrasının kararmış, rengi solmuş takılara canlılık kazandırdığıdır. Daha önce demediğim bir bilgi ancak deneyen olursa lütfen görüşlerinizi ve yorumlarınızı bizlerle paylaşmanızı isteriz.

Bebek Pudrasının Farklı Kullanım Alanları Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.