Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücudunuz Kalp Krizi Geçirmeden 1 Ay Önce Uyarıyor..!

04.08.2021
3.000
Vücudunuz Kalp Krizi Geçirmeden 1 Ay Önce Uyarıyor..!

Vücudunuz Kalp Krizi Gerçekleşmeden 1 Ay Önce Sizi Uyarıyor – İşte Herkesin Bilmesi Gereken Gerçekler
Yapılan araştırmalar ve bilinçlendirme çalışmaları sayesinde de milyonlarca vatandaşımız da kalp krizinden korunmayı başarıyor.

 

1- Yorgunluk
Hepimiz bazen yorgun hissedebiliriz. Bu gayet normal. Ama markete giderken bile yoruluyorsanız, durup düşünmeniz gerekmektedir.

2- Göğüs Ağrısı
Kalp krizinin en belirgin belirtilerinden birisi de göğüs ağrısı ya da sıkışmasıdır. Göğüs ağrısının benzeri ağrılar vücudun çeşitli bölgelerinde de gerçekleşebilir. Özellikle kollarda gerçekleşen ağrılara (sol koltuk altı da bu bölgelerden birisidir) dikkat edilmesi gerekir. Ağrı genel itibari ile 15 dakika sürer.

3- Solunum sıkıntısı
Kalp krizi öncesi solunum sıkıntısı ve nefes darlığı deneyim edilir. Bunun temel sebebi de damarlarınızın tıkalı olması sebebiyle akciğerinize kan gidemiyor oluşudur.

 

4- Dermansızlık
Sık sık yorgun ve güçsüz hissediyorsanız bunun sebebi akciğerlerinize yeteri kadar kan gitmemesi olabilir. Kronik yorgunluk sendromuna sahip kişilerde kalp krizi riskine sıkça rastlanmaktadır.

5- Baş dönmesi ve soğuk terleme
Aşırı terleme kalp krizi belirtilerindendir. Baş dönmesinin sebebi de genel olarak beyne yeteri kadar kan gitmemesidir.

6- Grip/Soğuk algınlığı
Ateşiniz yüksek, şiddetli öksürüyor ve anormal şekilde üşüyor musunuz? Merak etmeyin, bunlar kalp krizinin direk belirtileri değildir.

YUKARIDA BAHSEDİLEN OLASI KALP KRİZİ BELİRTİLERİNİN İNSANDAN İNSANA VE KADINDAN ERKEĞE DEĞİŞİKLİK GÖSTERDİĞİNİ BİLMEKTE FAYDA VAR. BU 6 OLASI BELİRTİYİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK HEM KENDİ HAYATINIZI HEM DE BAŞKASININ HAYATINI KURTARABİLİRSİNİZ.Vücudunuz Kalp Krizi Geçirmeden 1 Ay Önce Uyarıyor..! 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.