Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Travazol Kremin Doktorları Bile Şaşırtan Faydaları Var.

04.08.2021
15.439
Travazol Kremin Doktorları Bile Şaşırtan Faydaları Var.

Travazol krem eczanede satılmaktadır ve dermatologlar tarafından reçete edilmektedir. Mantar hastalıklarının tedavisinde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla birlikte bakteriyel enfeksiyonlar, a*lerjik yapılar, egzama ve iltihaplarda da etkili olmaktadır. Cildinizde ağrı, kaşıntı ve yangı gibi durumlara karşı kullanıldığında bu problemleri gidermektedir.Pişiklerde de bebek olsun yetişkin olsun kullanılabilecek en güzel ürünlerin başında geliyor. Özellikle yaz günlerinde oluşan pişikleri geçirmede etkili olur. Şimdi de diğer kapsamlı ayrıntılara bakalım. Ağır iltihap, egzama, kızarıklık, kaşıntı gibi durumlarda kullanılacak olan bir tür medikal kremdir. C*iltte oluşan mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanılıyor, virüsler üstünde bir etkisi yoktur. Yani uçuk, suçiçeği gibi durumlarda etkili değildir, kullanılmaz. 15 gramlık tüp şekline sahip bu ilaç yeşil beyaz renkli kutu biçiminde satılmaktadır.

Birçok kişi travazol deri kremi olarak bilmektedir. İçerisindeki etken maddesi İzokonazol nitrat ve diflukortolon valerat ‘tır. Bunun yanında likit parafin, polisorbat, vazelin, alkol, stearat ve distile su da bulunur. Bu şekildeki maddeler ile kuvvetli bir formül oluşturulmuştur. Burada etken maddeleri ifade ediyoruz ki eğer bunlardan birine alerjiniz varsa kullanmayınız.

 

Çünkü alerji yaparak daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kullanım alanları çok son derece önemlidir. Etkili olan noktalarda kullanıldığında güzel sonuçlar vermektedir. Sizlerin bu noktaları bilerek hareket etmenizde çok fayda vardır. İşte kapsamlı bir biçimde neler için kullanıldığı… P*işiklerde Kullanılır Bebeklerde olsun yetişkinlerde olsun pişik olan bölgeye uygulanmış olduğunda çok kısa bir süre içinde pişikleri iyileştirmektedir. Yalnız pişikler için uygulanmakta olan bölge kesinlikle hava almalıdır. Bunun yanında temiz kı*yafetler giyilmelidir. Bu noktalara dikkat ederseniz kesinlikle hızlı bir iyileşme sağlarsınız. Bebekler için tereddütten eden anne babalar olabilir, onlar içinde güvenle kullanabilirsiniz. Vajina Kaşıntısında Kullanılır Birçok bayan bu soruyu sormaktadır.

Travazol krem v-ajina içerisine sürülür mü sorusunun cevabı evettir. V-ajinadaki kaşıntı ve mantar sorununa karşı doktorlar tarafından devamlı yazılan bir i*laçtır. Düzenli olarak günde 2 kez nohut büyüklüğünde sürdüğünüzde şifa bulacaksınız. Genital bölgedeki pişikler, parazitler, mantarlar üstünde de çok etkilidir. Bu bölgeyi de iyice temizledikten sonra günde 2 kez kullanmalısınız.

 

Cilt Lekeleri İçin Kullanılır İçeriğindeki maddeler nedeni ile cildi besleme ve yenileme özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı da cilt lekeleri üstünde etkili olmaktadır. Yalnız bunu doktorunuz reçete etmelidir. Yani bir dermatoloğa giderek bu ilacı kullanacağınızı söylemelisiniz o da uygun görürse olur yoksa aksi halde kullanmayın. Ayak Mantarı için Kullanılır Ayağımızda çeşitli hijyen problemlerindan dolayı mantar oluşur bu da kaşıntı ilk sırada olmak üzere pek çok problemlerle karşılaştırır bizleri. Bunun için ilk önce ayak temizliğimize dikkat ederek günde 2 defa ayak parmaklarımıza ve ayağımıza bu kremi uygulamalıyız. En kısa bir süre içinde mantarı öldürerek ayak kokusu, ayak kaşıntısı gibi problemlere şifa olacaktır.

İ*ltihaplı Sivilcelerde Kullanılır Büyük içi iltihap dolu sivilcelerde(aknelerde) kurutma özelliği yaparak ortadan kaldırmaktadır. Yüzünüzde devamlı bol iltihaplı sivilceler oluşuyorsa kullanmanız halinde çok fayda göreceksiniz. Bunun yanında normal ufak sivilceler için etki göstermez. Egzamada Kullanılır Egzamalar içinde çok iyi kanıtlanmış sonuçlar mevcut.

 

Doktora görünerek çok daha iyi bir yol izleyebilirsiniz. Ya da aile hekimine giderek bu ila-cı yazdırıp günde iki kere uyguladığınız güzel sonuçlar alacaksınız. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları göz ardı etmeyiniz. Yüze Uygulanır Mı? Yukarıda da sivilceye karşı kullanılacağını belirttik. Yüzünüzdeki egzama, il*tihap, kaşıntı ve kızarıklık için güvenle kullanabilirsiniz. Sivilceler üstünde çok güzel sonuçlar mevcuttur. Yalnızca yüze sürerken ince bir tabaka haline az miktarda uygulayın. Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Şayet bir hekim bu kremi reçete ederek size şöyle kullanın dediyse o şekilde uygulayın. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise size klasik kullanımını anlatalım.

İlk önce bu kremi süreceğiniz bölgeyi güzel bir şekilde temizleyin. Çok ince olmak sureti ile ilacı hafif parmak ucu hareketleriyle güzel bir şekilde sürün. Üstüne kesinlikle herhangi bir şeyle kapatmayın. Tam tersine hava alacak şekilde olmalı. Günde 2 defa uygulanmalı, iyi bir sonuç almak içinde düzenli kullanım şarttır.

 

Travazol Kremi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler 1.Bu ilacın içeriğindeki etken maddeye karşı bir alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın. 2.Hamile veya emziren kadınların hekime danışmadan kullanması önerilmez. 3.Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra şayet olumsuz bir durumla karşılaşırsanız doktora gitmekten çekinmeyin. 4.Bu il*acı kullanırken sert k*imyasal ürünler (şampuan ve sabun gibi), saç boyası, a*lkollü cilt ürünleri kullanımına ara verin. 5.Gözlerinize değdirmeden sürün bu ürünü, şayet değdirirseniz de ılık suyla bolca surulayın. 6.Bu k*remin sürüldüğün bölgeyi hiçbir şeyle kapatmayın. 7.İlacın uygulanmış olduğu bölge herhangi bir kıyafetle kapalı olacaksa bol giysiler giyin ki hava alsın.

Dar giyim parçaları tercih ederseniz yeterli etkiyi göremezsiniz. 8.Vücutta kızarıklık, kaşıntı, ilt*ihap, mantar ve parazitlerin çoğalmasını önleyen bir kremdir. 9.Uçuk, suçiçeği, çiçek gibi virüslerin sebep olduğu rahatsızlıkta kesinlikle kullanmayın, herhangi bir etki göstermez. 10.Mikonazol, ekonazol ve tiokonazol etken maddeli ilaçlar kullanıyorsanız bu durumu hekime danışın.

Yan Etkileri Nelerdir? Bu sorunlar ortaya çıkma ihtimali çok az da olsa bilmek son derece önemlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için neden olabilecek yan etkileri bilin. Yaygın görülen herhangi bir yan etki yoktur. Çok seyrek olmakla birlikte aşağıda belirtilen durumlar ortaya çıkmaktadır. Karın ağrısı, nefes almada zorluk Kurdeşen(ürtiker) deride kabarma Yüzde, dilde, dudakta ve boğazda şişlik

Travazol Kremin Doktorları Bile Şaşırtan Faydaları Var. 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.