Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Vücutta Su Toplanmasını Engelleyen Besinler

31.07.2021
2.055
Vücutta Su Toplanmasını Engelleyen Besinler

Bu yazımızda sizler için önereceğimiz 10 besin, vücutta oluşan ve çok ciddi sağlık problemlerinin belirtisi olmayan hafif şişliklerin giderilmesine yardım edecek. Bu 10 besini diyetlerinize dahil etmeniz sayesinde doğal diüretik görevi görür ve vücutta su tutulmasını engeller.

 

 

Salatalık: İçeriğinde bulundurduğu kafeik asit sayesinde vücutta su tutulması engellenir. Salatalığın su oranı yüksektir ve ürek asidin böbreklerden temizlenmesini destekler. Düşük kaloriye sahip olması nedeniyle de diyet yapanlar için tüketmeleri önerilmektedir.

Kızılcık: Vücuttaki fazla suyun temizlenmesini destekler. İçeriğinde bolca antioksidanlar ve C vitamini içermektedir.

Karpuz: Karpuz %92 oranında sudan oluşmaktadır. İçeriğinde bulundurduğu diüretik özelliklerinde mineral ve vitaminler barındırmaktadır.

Kereviz: İçeriğinde bulundurduğu kumarin sayesinde vücutta istenmeyen tüm suları dışarı atılmasını sağlayarak vücudun temizlenmesine yardımcı olur. Yüksek tansiyon gibi rahatsızlıkları engelleyerek, sindirime yardımcı olmaktadır.

Zencefil: Vücudun tüm zararlı toksinlerden arınmasına ve sindirime yardımcı olmaktadır. Etkili bir diüretik besinlerden birisidir.

 

Havuç: İçeriğinde detoksifikasyona yardımcı antioksidanlar ve vitaminler içermektedir. Ayrıca kolesterol ve kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Tarçın: İçeriğindeki krom sayesinde açlığı kontrol eder. Bağışıklığı arttırıcı de detoks özelliğe bulunur.

 

Kuşkonmaz: İçeriğinde yüksek oranlarda potastum içermesi sayesinde fazla suyun tutulmasını engeller.

Yeşil Çay: Düzenli bir biçimde yeşil çay tüketimi vücut yağlarını %19 oranında azaltmaktadır. Doğal diüretiklerden birisidir.

Karahindiba: Karahindiba da doğal diüretiklerden bir tanesidir.

Vücutta Su Toplanmasını Engelleyen Besinler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.