Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Sabah Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

31.07.2021
3.116
Saracoglu Sabah Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Merhaba sevgili okurlarım. Günümüzde sağlık problemlerinin artmasıyla birlikte doğal yoldan bu hastalıklardan kurtulma yolları aranmaya başlandı. Eskiden tüketilen yiyeceklerin organik ve doğal olması sağlık problemlerinin daha az ve tedavileri de doğal olmaktaydı. Günlük birkaç alışkanlıkla sağlıklı vücuda sahip olabiliriz. Üstelik bunun için servet harcamanıza gerek yok. Evimizde manavlarda rahatlıkla bulabileceğimiz limon ve suyla yerine getirmemiz mümkün.

 

 

Sağlıklı yaşam için vücudun en fazla ihtiyaç duyduğu şey sudur. Yetişkin bir insan günlük en az 1,75 lt su tüketmelidir. Vücut sindirimine yardımcı olur. Limon ise C vitamini bakımından bir hayli zengin bir sebze olduğunu biliyoruz. Kış aylarında daha çok tükettiğimiz limonun yararı düşündüğümüzden daha çok . Vücudumuza olumlu etkileri de bir hayli fazladır.

Her sabah 1 bardak limonlu su içmenin yararları nelerdir?

1- Toksin atımına yardımcı olur:

Vücutta şişkinlik ya da hazımsızlık var ise bunların giderilmesini sağlar. Antioksidan özelliği sayesinde vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

2- Hastalık riskinizi azaltır:

Sık sık hasta oluyorsanız her sabah ılık 1 bardak su içmenizde fayda var. Vücudunuzun alması gerekli olan C vitaminin çoğunu sabah uyanır uyanmaz vücudunuza alacağınız için daha az hastalanırsınız.

3- Kilo vermenize yardımcı olur:

Suyu tek başına tüketmek daha zor geliyorsa tatlandırıcı olarak limon ile birlikte tüketmek en bilinen diyet ögesidir. İçerisinde bulundurduğu yüksek lif içeriği bakımından tok kalmanızı sağlar . Sindirim sisteminize kolaylık sağlayarak kilogram vermenize yardımcı olur.

4- Cildiniz daha canlı olur:

Yapılan araştırmada 2 hafta boyunca hergün sabah uyanır uyanmaz 1 bardak ılık limonlu su içen kişi 2 haftanın sonunda cildindeki parlaklığın gözle görülür derecede olduğunu söylüyor. Daha parlak ve canlı bir cilt olmasını sağlamaktadır.

5- Vücuda kafein miktarı az olur:

Çoğu insan sabahları uyanır uyanmaz kahve içmeyi alışkanlık haline getirmiştir. Fakat bu alışkanlık sizlere faydadan ziyade zararı dokunmaktadır. Hem diş renginin atması aynı zamanda selülitlere neden olabilmektedir. Bu yüzden kahve yerine limonlu su içmenizi öneri ediyorum . Hem daha çabuk ayıkmanızı sağlayacaktır.

6- Vücudunuz asit dengesini korur:

Vücutta asit dengesi son derece önemlidir. Çünkü, obezite,kanser ve diyabet hastalıklarının çoğu vücudun asit dengesiyle alakalı olabiliyor.Tadı ekşi olmasına karşın en alkali gıdadır.

7- Ağız ve diş dostudur:

Ağızda oluşabilen mikropların giderilmesini sağlar. Dişlerin daha parlak olmasına yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim.. Gıda. Müh. Merve CEBESaracoglu Sabah Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.