Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Sabah Uyanınca Sirkeli Su İçmek Neden Önemlidir ?

31.07.2021
1.796
Sabah Uyanınca Sirkeli Su İçmek Neden Önemlidir ?

Sabah uyandığımızda elma sirkesi ve su karışımını tükettiğimizde bir kafeinden alabileceğinizden daha fazla yarar elde edebiliriz. Elma sirkesi cildin temizlenmesine yardımcı olur, enerjimizi arttırır ve buna benzer bir çok yararı bulunur. Yapacağınız tek şey ise yalnızca sabah kalktığınızda bir karış elma sirkesi tüketmek.

 

Sabah Elma Sirkeli Su tüketmenin Yararları:

-Gün boyunca sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur: Elma sirkesi pH değerini asitliği sayesinde dengeleyici özelliğe sahiptir. Mide pH’ının değişmesini sağlayarak daha kolay ve daha sağlıklı sindirimin gerçekleşmesine yardımcı olur ve bu sayede şişkinlik ve asit reflüsü gibi rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz.

-Kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur: State Üniversitesinde bilim adamları bir atıştırmalıklar birlikte 2 kaşık elma sirkesi tüketmişler. Atıştırmalık ve 2 kaşık su tüketenlerden daha düşük düzeyde kan şekerine sahip oldukları görülmüştür. Kan şekeriniz yüksekse elma sirkesi tüketmek kan şekerinizin dengelenmesine yardım edecektir.

-Ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olur: Elma sirkesinin içeriğinde bulunan doğal asitler ağızda kötü kokuya neden olan bakterileri yok eder. Bardağın içerisine 1/3 ü kadar su ve bir çorba kaşığı sirke koyun.20 saniye kadar ağızda gargara yapın. Bu sayede ağız kokusunu gidermiş olacaksınız.

-Bağırsak sisteminin güçlenmesine yardımcı olur: Elma sirkesi asidik özelliğe sahip olmasından dolayı soğuk ve kış günlerinde soğuk algınlığı, öksürük ve bazı farklı rahatsızlıklara karşı korunmanıza yardımcı olur.

-Vücutta detoks etkisi yaratır: Sabah uyandığınızda güne elma sirkeli su içerek başlamak vücudun mikroplardan arınmasına yardımı olur ve karaciğeri detoksifiye eder, temizlenmesine destek olur.

-Enerjinizin artmasını sağlar: Elma sirkesi alkalize bir sıvıdır yani daha açıklamak gerekirse vücudun en verimli olduğu düzeyde çalışmaya başladığı zamanlarda kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Çünkü herkezin kendisine has enerji seviyesinin yüksek olduğunu düşündüğü farklı zamanlardan. Kişiye özel bir durumdur.

-Kilo vermeyi desteklemektedir: Yapılan bazı çalışmalar sirkenin zayıflamaya destek olduğunu göstermiştir. Sirke tokluk hissini arttırmakta ve u sayede kilogram vermeye yardımcı olmaktadır.

Sabah uyandığınızda su bardağına 1,2 çay kaşığı veya 1,2 yemek kaşığı elma sirkesi ve suyu karıştırarak tüketebilirsiniz. Az miktarlarda başlayıp ağır ağır miktarı arttırmak daha faydalı olacaktır

Sabah Uyanınca Sirkeli Su İçmek Neden Önemlidir ? 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.