Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Aşı yan etkisi

Aşı yan etkisi

Norveçli bayanlar, Türkiye’de de yapılan Biontech/Pfizer Kovid-19 aşısının yan etkilerini sosyal medyadan anlattı. Birçok kadın, aşı olduktan sonra göğüslerinde büyüme olduğunu söyledi. Konuyla ilgili konuşan bir doktor ise aşı yapılınca geçici bir süre için lenf düğümlerinde büyüme yaşanabildiğini, bu %n göğüsler büyümüş gibi hissedildiğini söyledi.

 

Bi-oNTech aşısı yaptıranların önemli bir bölümü ikinci doz aşıdan sonra daha fazla yan etki hissetmekten yakınıyor. Bu yan etkiler sık olarak yorgunluk, baş ağrısı, titreme, mide bulantısı ya da kas ağrısı gibi şikayet. Ancak bu yan etkilere Norveç’ten çok ayrı bir şikayet daha eklendi.

ÇOK SAYIDA KADIN GÖĞÜSLERİNİN BÜYÜDÜĞÜNÜ YAZDI

Sputnik’in NRK’nın aktardığına göre, 17 yaşındaki Emma, TikTok paylaşımında, aşı prosedüründen 2 hafta sonra göğüslerinin büyük ölçüde büyüdüğünü yazdı. Emma’nın bu paylaşımından sonra pek çok kadın yorumlarda benzer durum başından geçenleri bildirdi.

 

LENF DÜĞÜMLERİNİN BÜYÜMESİNDEN KAYNAKLANIYOR

“Uzmanlar ise bayanları endişelenmemeye çağırdı. Doktor Heinrich Backmann, aşı yapılınca geçici bir süre için lenf düğümlerinde büyüme yaşanabildiğini, bu %n göğüsler büyümüş gibi hissedildiğini anlattı

“AşILANAN KADINLARIN YÜZDE 10’UNDA GÖRÜLÜYOR

“Norveç -İlaç Ajansı’ndan Steinar Madsen de Backmann’ın söylediklerine katılarak, “Aşılanan bayanların yaklaşık % 10’unda, koltuk altlarındaki lenf düğümleri büyüyor. Bu %n göğüs kısmı biraz öne çıkıyor ve daha büyük olmuş gibi görünüyor” ifadesini kullandı. Pfizer’in Norveç temsilciliği, önceden bu tür tepkilere rastlamadıklarını, ama böyle olayların yaşanabileceğini açıkladı.Aşı yan etkisi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.