Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Topuk Dikeni Problemine Çok Etkili Saraçoğlu Kürü

30.07.2021
2.007
Topuk Dikeni Problemine Çok Etkili Saraçoğlu Kürü

Topuk Dikeni Tedavisi için Mucize İbrahim Saraçoğlu Kürü

Geçen senelerde, sağ ayağımın meşin yuvarlağığunda sert bir şey vardı ilk başlarda bir böcek filan ısırmıştır diye umursamıyordum ama zaman içinde hiç bir biçimde yere tam basamamaya başladım ve sağ ayağım resmen topal gibi yürümeye başlamıştım.

 

Sağa sola soruyor ama bir türlü nedir bilmiyordum sonra bir tane tanış ” ya birader senin ayağında meşin yuvarlağık dikeni var bende de vardı ameliyat oldum ” dedi. Araştırma yaptım İnternet’ten harbiden anlatılmış olduğu gibi meşin yuvarlağık dikeni olduğuna kanaat getirdim.

Ameliyat ile o bölgeyi oyuyorlarmış, et sertleştiği için her darbe oraya matkap giriyormuş gibi hissettiriyordu neyse kabul ettim ameliyatı, ama bir yazı okudum İnternet’ten 2002’den kalan acaba dedim ne kaybederim dedim denedim belki inanmayacaksınız ama bir gecede ne diken kaldı nede ağrı sızı kaç yıl oldu bir daha olmadı öyle şeyler şaşırdım yani koca karı ilaçları ilk kez işe yaramıştı.

Arkadaşlar sizde deneyin ne kaybedeceksiniz bende bir gecede geçti siz 3 günde deneyin sonuçta ameliyatsız kurtulma ihtimaliniz var. Tarifi aşağıda veriyorum deneyin ve olumlu olumsuz geri dönüş yapın bizlere.

Topuk Dikeni Nasıl Geçer? Tedavisi Nasıldır?

-Topuk Dikeni rahatsızlığının ilk tedavisi istirahattir. Ayağın üstündeki baskının azaltılması ve aşırı yükleme yapmamaya dikkat edilmesi gerekir.

-Topuk dikeninin nedenlerinden bir tanesi olan duruş, yürüme bozukluğunun olup olmadığı muayene edilerek belirlenmelidir. Varsa ilk aşamada bu durum iyileştirilmelidir. Duruş bozukluğunun giderilmesi akabinde meşin yuvarlağık dikenine de etki edecektir.

-Topuk Dikeni belirti hafifletmek için de, ağrılı bölgeye, günde iki, üç defa, yirmi dakika süreyle buz uygulayabilirsiniz.

-Evde de yapılabilecek uygun egzersizlerle birlikte meşin yuvarlağık dikeni ağrıları azaltılabilir ve kontrol altına alınabilir.

-Ayağınızın altına Tenis meşin yuvarlağı ya da konserve kutusu koyup çevirerek masaj yapın.

 

-Topuk dikeni, ilaç ve doktor tedavisine gerek kalmadan geçebildiği gibi ileri boyutlara gelen rahatsızlıklarda doktora başvurmak gerekir.

-Medikal ürünler satan biyerden alacağınız meşin yuvarlağıkluk ve tabanlık ağrıyı azaltmada etkili olacaktır. Egzersizle iyileşmeyen hastalarda atel bileklik kullanımı söz konusudur. Gece kullanılacak olan atel ayağın 90 derecede durmasını sağlar.

-Topuk dikeni tedavisinde fizik tedavi de etkili yöntemlerden birisidir.

-Doktorlar tarafından önerilecek olan bölgesel iğne tedavisi de ciddi boyutlara varan meşin yuvarlağık dikeni tedavileri için etkilidir. Kortizon (steroid) ya da PRP enjeksiyonları yapılabilir. Yan etkileri yoktur.

-Nadiren de olsa meşin yuvarlağık dikeninin egzersiz ve ilaç takviyesiyle geçmeyecek riskli boyutlara gelmesi neticesinde ameliyat uygulaması yapılabilir.

İbrahim Saraçoğlunun Topuk Dikeni Tedavisi :

Malzeme olarak, çekirdekli siyah kuru üzüm, orta acılıkta kırmızı pul biber gerekiyor. Her biri 3 gün uygulanmak sureti ile, 3 aşamada yapılacaktır.

* Üç yemek kaşığı Orta acılıkta kırmızı pul biberi havanda ezdikten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent ya da gazlı bezle meşin yuvarlağığunuza sarın. Sabah sargı çıkarılacak. Üç gün uygulaması yapılacak.

* 3 yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile birlikte dövdükten sonra akşam yatmadan önce bir tülbent ya da gazlı bezle meşin yuvarlağınıza sarın. Sabah sargı çıkarılacak. Üç gün uygulaması yapılacak.

* Orta acılıkta kırmızı pul biber ve çekirdekli siyah kuru üzüm çekirdekleri ile beraber dövdükten sonra akşam yatmadan önce 3 yemek kaşığı kadarı bir tülbent ya da gazlı bezle meşin yuvarlağığunuza sarın. Sabah sargı çıkarılacak.

Not : Bu kürün faydalı olması için kırmızı pul biberin ebter (kısır) tohumdan üretilmemiş olması gerekmektedir.Topuk Dikeni Problemine Çok Etkili Saraçoğlu Kürü 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.