Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

0tuz yaş altı

30.07.2021
1.398
0tuz yaş altı

Sağlık yetkilileri, B.A.621 olarak bilinen yeni mutasyonun “ciddi hastalıklara neden olduğunu gösteren bir kanıt bulunmadığını” söylerken, mutasyon tespit edilen vakaların çoğunun “denizaşırı seyahatlerle bağlantılı” olduğunu açıkladı.

 

İngiltere Halk Sağlığı, mutasyonun çok daha iyi anlaşılması için laboratuvar testlerinin uygulandığını ve incelendiğini ifade etti.
İngiltere’de koronavirüsün (Yeni tip corona virüs) yeni bir mu-tasyonu tespit edildiği ve yeni mutasyonun şu ana kadar 16 kişide görüldüğü belirtildi. Çoğunlukla 20 ila 29 yaşlarındaki kişilerde görülen yeni mutasyonun adının B.A.621 olduğu belirtildi.

 

DE*LTA VA-RYANTI EN BA-SKIN TÜR

Öte yandan İngiltere İstatistik Ofisi, geçen hafta İngiltere’de her 75 kişiden 1’inde Yeni tip corona virüs görüldüğünü açıkladı. Verilere göre, Ocak ayından beri kaydedilen en yüksek enfeksiyon seviyesine ulaşıldığı belirtildi. Ayrıca Delta varyantının Birleşik Krallık’ta en baskın tür olmaya devam ettiği ve geçen haftadan bu yana kaydedilen vakaların % 99’unu oluşturmuş olduğu belirtildi.

0tuz yaş altı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.