Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yüzdeki ve ciltteki siyah noktaların beneklerin bitkisel yöntemlerle tedavisi

Yüzdeki ve ciltteki siyah noktaların beneklerin bitkisel yöntemlerle tedavisi

Yüzdeki Siyah Noktaların Evde Tedavisi

Siyah lekeler, yalnızca yüzümüzün güzel görünümünü gölgeleyen ve bizlere rahatsızlık veren bir oluşum değil hemde kişilerin sosyal ilişkilerini de olumsuz yönde etkileyen ve özellikle gençlerde öz güvenin kaybolmasına sebep olan bir durumdur. Yine de ciltte bulunan siyah noktalar, tedavi edilmesi olanaksız rahatsızlıklardan değildir. Siyah lekelerin çok kolay ve kolay yöntemler ile yok edilmesi pekala mümkündür. Bu basit bitkisel ve evde çözümler sayesinde cildinizin pürüzsüz görüntüsüne tekrar kavuşacak ve güzel bir yüz görünümü elde edeceksiniz.

Aloe Vera İle Yüzdeki Siyah Noktaları Tedavi Etme

Siyah lekelerin tedavisinde Aloe Vera Bitkisinin özsuyu bir hayli önemli bir etkiye sahiptir ve yüzdeki siyah noktaların kaybolmasında ve azalmasında önemli bir rol oynar. Şayet her gece Aloe Vera suyuyla cildinize masaj uygularsanız siyah lekelerin temizlenmesini daha fazla kolaylaştırmış olursunuz.

Gece yapılan aloe vera maskesinin ardından sabahları yüzünüzü bol suyla yıkamanız şiddetle öneri olunur.

Limon Suyu İle Yüzdeki Siyah Noktaları Tedavi Etme

Eğer aloe vera suyunu bulunduğunuz yerde elde edemiyorsanız bu durumda limon suyunu sıkarak ta aynı şekilde siyah lekelerin tedavisinde kullanabilirsiniz. Ancak limon suyu uygulamalarında cildinizde hafif bir yanma hissi duymanız olağandır. Bunun sebebi, limonda bulunan sitrik asit maddesinin ciltte oluşturmuş olduğu mikrop kırıcı etkidir. Limon suyunun uygulamasının ardından bir domatesi ince dilimler halinde dilimleyip yüzünüze maske yapmanızı öneri ederiz. Domatesin etkisini yoğunlaştırmak ve ciltteki siyah lekelerden daha çabuk kurtulmak için, domates dilimlerinin üstüne birkaç damla limon suyu damlatmanızda mahsur yoktur.

Bu siyah noktalara bitkisel doğal çözümü 10-15 gün boyunca uyguladığınızda, yüzünüz daha genç ve diri bir yapıya sahip olurken, diğer taraftan da siyah noktalardan büyük ölçüde temizlenmiş olacaktır.

Sandal Ağacı Tozu İle Cilt Bakımı

Güzel kokusuyla bilinen ve yararları saymakla bitmeyen sandal ağacı yağını ve tozunu da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu aromatik sandal ağacı kokusu ve sandal ağacı tozu, cilde uygulandığında cildinizdeki hücrelerin yenilendiğini ve cildin daha güzel beslendiğini hissedeceksiniz.

Yüzdeki ve ciltteki siyah noktaların beneklerin bitkisel yöntemlerle tedavisi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.