Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Saracoglu Sirkeli Sarımsak Turşusu Kürü Tarifi

29.07.2021
1.667
Saracoglu Sirkeli Sarımsak Turşusu Kürü Tarifi

Hem zayıflamaya yardımcı hem de dünya üstündeki en etkili antimikrobiyal etkili doğal gıdalar içerisinde yer alır. Bu etkisi ile özellikle kış hastalıklarına karşı koruyan doğal bir kür halini almaktadır. Hareketin azaldığı kışın metabolizmayı hızlandıran bu doğal turşuyu bol bol tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

 

 

Tarifi

Organik sirkeyi bütünüyle ezilmiş sarımsaklarla karıştırın ve sırça kavanoza aktarın. Sirkeli sarımsağın ağzını sıkıca kapatın ve koyu renkli bez torba içinde, karanlık bir bölgede 15 gün zamanınca bekletin. Kolay bulunabilir ve etkili bu malzemeler yeterli olacaktır. Ayrıca yemeklerin yanında da çok lezzetli bir turşu da elde etmiş olacaksınız.

Nasıl Kullanılır?

15 gün beklettikten sonra turşunuz kullanıma hazır hale geldi. Artık her öğünde yemek yemeden yarım saat evvel 1 tatlı kaşığı içebilirsiniz.

Bu süreçte yediklerinize de dikkat faktörüz önemli. Karbonhidrat miktarını azaltmaya dikkat edin ve günlük tasarılarınıza en az 30 dakika yürüyüşü dahil edin. Yağ yakmanızı hızlandıran kürle 3 ay içinde aşırılıklarınızdan kurtulmanız mümkün.

Kimler Tüketmemeli?

Anne adayları, emziren anneler, mide problemleri yaşayanlar ve tansiyon problemi olanlar bu kürden uzak durmalı.

Saracoglu Sirkeli Sarımsak Turşusu Kürü Tarifi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.