Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Basur İçin Kür Tarifi

29.07.2021
2.136
İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Basur İçin Kür Tarifi

Merhabalar sevgili okurlarımız. Hemoroid yani basur günlük hayatımızda ciddi anlamda rahatsızlık veren bir hastalıktır. O yüzden hastalığı ilk aşamada hafifletmeli ve bütünüyle ortadan kaldırmaya çalışmamız gerekiyor. İbrahim Saraçoğlu hocamızın hemoroid kürü ile bu sorunu çözmenizde yardımı dokunacaktır.

 

 

Hemoroidin bir çok farklı nedeni olsa da en büyük nedenlerin biri kabızlıktır. Yani dışkının aşırı katı ve sert olmasıyla anüs kısmındaki bölgeye zarar vermesidir. Bağırsaklar tahrip olduğu için bu sorun ortaya çıkmaktadır. En büyük tedavi yöntemlerinin başında beslenme gelir. Bol lifli, sulu gıdalar tüketmek gerekiyor. Özellikle beyaz ekmek yerine, kepekli ekmek; hazır gıdalar yerine bol sebze tüketilmelidir.

Sebzelerde yer alan lifli maddeler sindirimi kolaylaştırır. Bu şekilde basur sorununu çözmenize yardım edecektir.

Şimdi İbrahim Saraçoğlu hocamızın hemeorid kürüne geçelim:

Malzemeler:

1 tutam dereotu
1 bardak su

Dereotunu blendır ya da kendi imkanlarınız ile parçalayın. Suyu çıkana kadar ezdikten sonra 1 bardak suya koyup özellikle aç karnında için. Özellikle gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda bu kürü içmeniz bir hayli olumlu etkileri olacaktır. Dereotunda bulunan kıymetli besin maddeleri, C vitamini ve lifli yapısıyla sindirime bir hayli olumlu etkileri olacaktır.

2. Kür:

2. Olarak da çoban çantası bitkisini önermektedir. Bu bitkiyi aktarda kolayca bulabilirsiniz. 1 tutam alarak demliğe koyun ve ortalama 20 dakika kadar kaynattıktan sonra çayı için. Özellikle aç karnında içmeniz daha etkili olacaktır.

Sonuç olarak bu kürler sizlere yararı olacaktır. Ama yine beslenmeniz dikkat etmeniz gerekir Özellikle bol su için, bol sebze tüketin, hazır gıdalardan uzak durun, tuzu azaltın, bol lifli gıdalar tüketin. Bu şekilde devam ettiğiniz sürece fazla uzun sürmeden basuru bütünüyle ortadan kaldırmış olacaksınız.İbrahim Saraçoğlu Hemoroid Basur İçin Kür Tarifi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.