Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

dr mehmet önemli uyarı

dr mehmet önemli uyarı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vaka sayılarındaki artışın daha da artabileceği konusunda u-yardı. Ceyhan, Ruslarla aynı bölgeler de tatil yapanların temaslı olduğunu ve bunların henüz etkisini göstermediğini söyledi.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Kurban Bayramı tatilinin henüz covid-19 tablolarına yansımadığını söyleyerek Türkiye’ye gelen Rus turistler konusunda uyardı.

 

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, covid-19e ilişkin yeni varyantların daha da bulaşıcı olduğunu belirtti. Türkiye’nin Delta virüsü konusunda yeteri kadar önlem almadığını ileri süren Ceyhan, Rusya’nın kısıtlama kararını kaldırmasının ardından Türkiye’ye gelen Rus turistlerin vaka sayılarında artışa neden olabileceğini söyledi.

Tatil bölgelerine dikkat

 

Rus turistlerin en çok rağbet gösterdiği Antalya’da ise vaka artışları dikkat çekiyor. Prof. Dr. Ceyhan’ın açıklamaları ise kafaları karıştırdı. Geçmiş dönemde havuzlardan virüs bulaşmayacağı belirtilirken Ceyhan, otellerde havuzlar gibi ortak kullanılacak olan alanların virüs bulaşma riskini artırdığını söyledi. Ceyhan, Ruslarla beraber aynı otellerde tatil yapanların büyük risk altında olduğunu belirterek bu temasların henüz etkisini göstermediğini ifade etti.

dr mehmet önemli uyarı 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.