Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Dışarı çıkmayın

Dışarı çıkmayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, yarından itibaren pazar gününe kadar Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üstünde seyredecek. İstanbul 34, İzmir 40 dereceyi görecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü,

Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyılarında hava sıcaklığına karşı uyarı yaptı. Hava sıcaklıklarının yarından itibaren batı ve güney kıyılarda artmaya başlayacağı, hafta boyunca Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyı ke-simlerinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üstünde seyredeceğinin tahmin edildiği kaydedildi. HANGİ İL, KAÇ DERECEYİ GÖRECEK?

 

Açıklamada, “Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İstanbul’da 32-34, Edirne’de 36- 39, Çanakkale’de 35- 39, Bursa’da 34- 37, Balıkesir’de 34- 38, İzmir’de 37- 40, Manisa’da 38- 42, Aydın’da 41- 44, Muğla’da 38- 41, Antalya’da 39- 41, Adana’da 37- 40 dereceler dolayında seyredeceği tahmin edilmektedir” söylendi.

SICAK ÇARPMASINA DİKKAT

Açıklamanın devamında “Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası sebebiyle,11.00 ile 16.00 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan halkımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” uyarısı yer aldı.

SEL UYARISI

 

Ayrıca, Kastamonu, Karabük ile Sinop’un güney ve batı çevrelerinde yerel güçlü yağışlara karşı da uyarı yapıldı.13.15- 19.00 saatleri arasında etkili olması beklenen yağışa ilişkin, “Kastamonu, Karabük ile Sinop’un güney ve batı çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak güçlü olması beklendiğinden oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında güçlü rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” söylendi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.