Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Kadınların Kesinlikle Tüketmesi Gereken Besinler

25.07.2021
2.310
Kadınların Kesinlikle Tüketmesi Gereken Besinler

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugünkü yazımızda sizlere bayanların muhakkak tüketmesi gerekli olan besinlerden bahsedeceğiz.

 

Sağlıklı yaşamak için daha sağlıklı besinler tüketmeliyiz. Özellikle bayanların daha sağlıklı besinleri tüketmeleri, genç ve güzel görünmeleri için bir hayli önemlidir. Kadınların ideal kilogramda olmaları ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeleri için bahsedeceğimiz besinlerden muhakkak tüketmelidirler.

Sağlığınızı evvela ilaçlardan değil de doğal besinlerden almaya daima gayret gösterin. Fazla kilogramdan kesinlikle kaçının. Fazla kilogram erken yaşlanmanın en belirgin sebeplerindendir.

İşte bayanların muhakkak tüketmesi gerekli olan o harika besinler:

Yaban Mersini

 

Yaban mersinine rengini veren antioksidan bileşikleri yani antosiyanidinler, çeşitli ve köklü incelemelerde diyabet, kalp hastalıkları risklerini azalttığı görülmüştür. Kan şekerini düzeltmekte çok etkili olduğu gibi idrar yollarını da temizler. Yaban mersini tüketmek bir hayli daha sağlıklı bir eylem olacaktır.

Brokoli

Brokoli çoğu bireyin yemekten hiç hoşlanmadığı ama tüketildiği taktirde pek çok derde deva olan harika bir besindir. Brokoli yapılan araştırmalarda kanseri önleyecek besinler içerdiği tespit edilmiştir. Kanser hastalığından da en belirgin meme kanserinin yayılmasını yavaşlattığı araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Tadını beğenmesek de brokoliyi özellikle kadın fertlerin tüketmesi gerçekten yararlı olacaktır.

Lahana

Lahananın kanser hastalığına faydalı olduğunu daha önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. Ama faydaları yalnızca bununla kalmayıp kalp sağlığını koruduğu, damarlarda tıkanıklığa neden olan kötü kolesterolün de azaldığı gerçeği karşımızdadır. Lahana hemde kan basıncını düzenler ve sindirim sistemine yardımcı olur.

Pancar

Pancarın yapılan incelemelerde hipertansiyonu hızlı bir biçimde düşürdüğü gözlemlenmiştir. Kansere karşı önlemekle birlikte iltihabı da önler. Bağışıklık sistemine yardımcı olur. Kan basıncını dengeler ve sindirim sistemini düzenler.

Zerdeçal

Zerdeçal, enfeksiyonları tedavi etmek ve yaraların iyileşmesini hızlandırmak için kullanılacak olan besinlerin en kuvvetli olanlardan birisidir. Yapılan incelemelerde Alzeimer gibi rahatsızlıkların tedavisinde bir hayli faydalı etkileri olduğu görülmüştür. Ağrı kesici olarak bilinir. Depresyonun etkisini en aza indirir.

Kinoa

Kinoa vücudumuzun üretemediği ve dışarıdan almamız gerekli olan proteinlerin yapı taşı olan aminoasitlerin bir hayli çok olduğu besin türüdür. Aminoasitler doku, kas ve tendonların yapımında büyük görev alırlar. Ayrıca kilogramyu muhafaza etmeye ve zayıflamaya yardım eder. Sindirimi kolaylaştırır. Demir minerali bakımından zengin olduğu gibi B2 vitamini içerir.

Bu besinleri tüketip daha sağlıklı yaşamak çok basit. Her türlü hastalığa karşı ilaç kullanmadan önce doğal besinlerden faydalanmak gerekir. Gerekli durumlarda doktor önerisiyle elbette ki ilaçlarınızı kullanın fakat ilaca muhtaç olmamanın bir yolunun doğru ve yeterli beslenme yani ne eksik ne fazla, tam ihtiyaç duyduğunuz kadar beslenme olduğunu unutmamalısınız.

Teşekkür eder, daha sağlıklı günler dilerim.Kadınların Kesinlikle Tüketmesi Gereken Besinler 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.