Sağlıklı Yaşam

Site Rengi

Yatak Temizliğinde Karbonat Mucizesi

24.07.2021
2.273
Yatak Temizliğinde Karbonat Mucizesi

Yatak temizliğini ihmal etmeyin! Bunları deneyin hem toz akarlarından hem de lekelerden kurtulun..! Birçok kişinin temizlemeyi es geçtiği veya unuttuğu noktalardan biri şüphesiz yatak temizliği. Temizlemek istiyor fakat nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız sizin için bazı püf noktalarını bir araya getirdik.

 

Her gece ortalama olarak 7-8 saat uyuduğunuz yatağınızın şüphesiz eviniz kadar temiz olmasını istersiniz. Özellikle ter, ölü deri hücreleri söz konusu olduğunda. Peki yatağınızı nasıl temizleyeceksiniz? İşte yatak temizliğinin üç basit adımı!

Toz akarları ve tozdan kurtulmak için

Yatağın bu biçimde temizlenmesi, kir, ter, ölü deriler ve istenmeyen kokulardan arınmanızı sağlar. İlk önce tüm yatağı süpürün. Daha sonra bir elek kullanarak 1 paket karbonatı (istenirse, 10-15 damla esans yağı ekleyebilirsiniz) tüm yatağa eşit olarak dağıtn. Bir saat tercihen gün boyunca bu biçimde bekletin. Daha sonra süpürgeyle vakumlayın.

Lekelerden kurtulmak için

Şilte üstündeki lekeleri çıkarmak için ihtiyaç duyduğunuz biraz karbonat, bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksit. Peroksidin yarısını bir şişeye koyun ve iki yemek kaşığı karbonat ekleyin. . Son olarak, biraz bulaşık deterjanı ekleyin. Şişeyi sallayın ve yatağınızı temizlemek için karışımı kullanın.

 

Yataktaki böceklerden kurtulmak için

Tüm çarşafları, yatak örtülerini, kumaşları vb. Yıkamak için mümkün olan en sıcak su ile yıkayın ve muhtemel her şeyi elektrik süpürgesi ile süpürün. Bu, yatak böcek istilasını ortadan kaldırmaya yardım edebilir. Tüm sandalyeleri ve diğer yumuşak mobilyaları, tüm halıları, şiltelerin beraberinde şiltelerin kılıflarını hatta perdeleri bile süpürün.

Acı biber, zencefil ve kekikten sprey yapımı
Yatak böceklerinden kurtulmak için bu karışımı deneyebilirsiniz:

1 çay kaşığı biber
1 tk rendelenmiş zencefil
1 çay kaşığı kekik özü yağı
1 su bardağı su

Bütün malzemeleri bir tencerenin içinde birleştirin. Suyu yaklaşık 7 dakika kaynatın. Karışımı sprey şişesinin içerisine doldurun, yatağınızın üzerine püskürtün.Yatak Temizliğinde Karbonat Mucizesi 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.